Reklama

Zwyczaje, które przysparzają nam zmarszczek

Kiedy patrzysz codziennie rano w lustro, być może widzisz promienną cerę i jej zdrowy blask. Nakładasz dokładnie makijaż, a twój podkład łatwo rozprowadzić po gładkiej skórze. Myśl o zmarszczkach nie przyjdzie ci nawet do głowy. Dlatego też złe zwyczaje, które w późniejszym czasie przysporzą ci zmarszczek, powtarzasz często i bezwiednie. Nawet jeśli twoja skóra teraz jest idealna, nie oznacza to, że pozostanie taka na zawsze. Jeśli już w młodym wieku o to zadbasz, to później nie będziesz się martwić przedwczesnymi zmarszczkami. Usuwanie zmarszczek to nie tylko stosowanie odpowiednich środków, które sprawią, że będą mniej widoczne. To przede wszystkim zapobieganie ich pojawieniu się. Zanim jednak się tym zajmiesz, warto pozbyć się szkodliwych przyzwyczajeń, które przeszkadzają ci w osiągnięciu idealnego piękna.

Reklama

Zmywanie makijażu

Zbyt agresywne zmywanie skóry może spowodować tworzenie się zmarszczek. Pozwól, by naturalne oleje znajdujące się w twojej skórze mogły działać. Znajdź naturalne i delikatne sposoby zmywania makijażu i zapobiegania zapychaniu się porów.

Nadużywanie produktów przeciwzmarszczkowych

Przestań nadużywać produktów przeciwzmarszczkowych. Jeśli mama pokazała ci naturalny środek przeciwdziałający zmarszczkom, który służy jej od lat, wypróbuj go. Jeśli nakładamy zbyt dużą ilość środków chemicznych na swoją skórę, możemy sprawić, że jeszcze bardziej ją uszkodzimy.

Praca z komputerem

Jeśli siedzisz zbyt blisko komputera, również narażasz się na przedwczesne tworzenie się zmarszczek. Spróbuj siedzieć około 50 cm od ekranu. Oczywiście, częste przerwy w pracy nie tylko sprawią, że unikniesz zmarszczek, ale także zapobiegną drętwieniu nóg, bólom i zawrotom głowy.

Brak ruchu

Spacery w ciągu dnia pomagają zachować ogólne zdrowie, ale również zwalczać zmarszczki. Osoby, które codziennie siedzą przez dłuższy czas, mogą być bardziej narażone na pojawienie się wczesnych oznak starzenia się, do których należą między innymi zmarszczki. Nawet dziesięciominutowy spacer jest lepszy niż nic.

Alkohol

Jeśli lubisz wypić kilka kieliszków alkoholu po powrocie z pracy, musisz wiedzieć, że zbyt duża ilość pożywanego alkoholu to prosta droga do pojawienia się zmarszczek. Nie mówiąc o wpływie na twoje zdrowie. Alkohol zawiera dużą ilość cukru, a ten wywiera niekorzystny wpływ na naszą skórę.

Opalanie

Nie opalaj się na słońcu. Być może podoba ci się teraz twoja opalona skóra, ale nie będziesz nią zachwycona, kiedy pojawią się na niej zmarszczki wywołane przesuszeniem na słońcu.

Zła pozycja w trakcie snu

Postaraj się nie spać na boku ani na brzuchu, kiedy to tylko możliwe. Pomyśl, jak zmarszczona jest wówczas twoja skóra. Spanie na plecach wymaga nieco praktyki, ale spróbuj połączyć je z ćwiczeniami oddechowymi.

Za mało wody

Picie niewystarczającej ilości wody również zwiększa ryzyko wystąpienia zmarszczek. Co prawda, woda nie jest magicznym napojem i nie usunie od razu zmarszczek z twojej twarzy. Jednak, jeśli będziesz pić jej wystarczająco dużo, twoja skóra będzie działała optymalnie i jest to najlepszy sposób na domowe usuwanie zmarszczek.

Brak nawilżania

Czy używasz kremu nawilżającego? Jeśli nie, to przyspieszasz moment, w którym pojawią się na twojej twarzy zmarszczki. Wybierz taki krem, który będzie najlepszy dla twojego rodzaju skóry. Zadbaj o to, aby miał filtr SPF, szczególnie latem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama