Reklama

Zastosowania talku dla dzieci, o których nigdy nie pomyślałeś

Czy jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że talk ma zastosowanie tylko w pielęgnacji dzieci lub pocących się stóp? Jeśli tak, sam nie wiesz, co tracisz! Dzisiaj dowiesz się o kilku pomysłowych sposobach na użycie talku, których nigdy byś się nie domyślił. Dodaj objętości swoim rzęsom Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu, przykryj go, za pomocą pędzelka lub patyczka, niewielką warstwą talku. Dokończ malowanie nakładając drugą warstwę tuszu. Sztuczka ta sprawi, że twoje rzęsy będą wyglądały na super długie i zwiększą swoją objętość. Usuń tłuste plamy z ubrań Aby pozbyć się tych upartych plam, zastosuj odrobinę talku po obu stronach zaplamionego ubrania, następnie pozostaw na godzinę, dając talkowi czas na wchłonięcie tłuszczy. Na końcu, spłucz ubranie i pozwól mu wyschnąć.

Łatwo rozplącz łańcuszki

Posyp odrobiną talku zasupłane miejsca na łańcuszkach, a następnie, aby je poluzować, delikatnie pocieraj węzełki między palcami i kciukiem.

Stosuj jako suchy szampon

Wykorzystaj tę sztuczkę, kiedy twoje włosy są przetłuszczone, a ty nie masz czasu, aby wziąć prysznic. Posyp włosy odrobiną talku dla dzieci, następnie wmasuj go w nasady włosów i skórę na głowie, po czym wyczesz dokładnie talk grzebieniem, aż zniknie. Dzięki temu sposobowi możesz uniknąć konieczności codziennego mycia włosów, a jednocześnie utrzymywać je w zdrowiu.

Usuń piach ze stóp oraz butów

Prosta metoda, aby poradzić sobie z mokrym, lepiącym się piaskiem. Posyp talkiem te miejsca na ciele, w których piasek przykleił się do ciebie. Talk usuwa wilgoć ze skóry, a co za tym idzie, przyklejony piasek natychmiast odpadnie. Metoda ta działa tak samo na obuwie: posyp je talkiem, a usuniesz cały przyklejony do niego piasek. Teraz, kiedy poznałeś tę plażową sztuczkę, nie musisz się więcej martwić, że zrobisz w swoim samochodzie piaskownicę.

Odśwież swoje stopy

To doskonały sposób na duszne, gorące noce. Wsyp odrobinę talku pod powłoczki pościeli, a uzyskasz świeży, kojący i relaksujący aromat pomagający zasnąć.

Daj drugie życie skórzanym ubraniom

Wszystko, co musisz zrobić, alby twoje skórzane ubrania wyglądały świeżo, to posypać je niewielką ilością talku, a następnie wetrzeć go miękka ściereczką z mikrofibry.

Umyj psa - bez stosowania wody

Talk sprawdza się idealnie w roli suchego szamponu również w przypadku psiej sierści. Dzięki temu będzie czysta, miękka i pachnąca. Nasyp talk bezpośrednio na psią sierść, a następnie wmasuj go delikatnie w skórę zwierzęcia. Ważne jest, aby talk nie dostał się do psich oczu i nosa.

Wzmocnij efekt depilacji ciała

Posyp talkiem obszar, który masz zamiar depilować woskiem. Zapobiegnie to zbyt mocnemu przyklejaniu się wosku do skóry, dzięki czemu sam proces nie będzie tak bardzo bolesny, a depilowane miejsce będzie gładsze i mniej podrażnione.

Zneutralizuje zapach zwierzęcego moczu

Możesz także użyć talku do pozbycia się przykrych zapachów pozostawianych czasem na dywanie lub tapicerowanych meblach przez twojego psa lub inne zwierzę. Po prostu nasyp proszek na zabrudzone miejsce, odczekaj godzinę, a następnie odkurz całość. Tym sposobem usuniesz zarówno pozostałości moczu, jak i jego zapach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama