Reklama

Zalety stosowania węgla aktywnego na skórę

Masz problemy z cerą? Codziennie staczasz walkę z zaskórnikami, zatkanymi porami i nieestetycznymi wągrami na twarzy? Twoje włosy przetłuszczają się lub pokrywa je łupież? Jest na to jedno sprawdzone rozwiązanie - węgiel aktywny, czyli naturalna, w pełni bezpieczna substancja pozyskiwana z odpadków. Doskonale oczyszcza i zabija bakterie. Ponoć węgiel aktywny jest w stanie pochłonąć tysiąc razy więcej zanieczyszczeń niż wynosi jego ciężar! Stosowany codziennie daje zaskakujące efekty. Przyjrzyjmy się, jak może pomóc naszej cerze i włosom.

Reklama

Odtyka pory

Maseczka z węgla aktywnego doskonale poradzi sobie z zatkanymi porami. Oczyści je z łoju, zapobiegnie ich zatykaniu, a w efekcie powstawaniu wyprysków. Jak przygotować maskę? Rozgniatamy tabletkę węgla aktywnego lub wsypujemy do miseczki połowę łyżeczki węgla w proszku i dodajemy dwie łyżki wody. Całość mieszamy i nakładamy na całą twarz. Ta sama maseczka skutecznie zmatowi również skórę. Warto stosować ją dwa razy w tygodniu.

Oczyszczający peeling do twarzy i ciała

Z węgla aktywnego przygotujemy również oczyszczający peeling do twarzy i ciała. Po jego zastosowaniu skóra będzie gładsza, a wypryski będą pojawiać się znacznie rzadziej. Oto instrukcja przygotowania peelingu.

Do miseczki lub kubka dodajemy cztery łyżki oliwy z oliwek, łyżkę cukru, połowę łyżeczki węgla aktywnego lub jedną rozgniecioną tabletkę. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, a następnie wcieramy w nawilżoną skórę. Peeling wystarczy stosować raz w tygodniu.

Hamuje przetłuszczanie się włosów i zapobiega ich wypadaniu

Węgiel aktywny przyniesie również pozytywne efekty, gdy będziemy go stosować na włosy. Wystarczy rozpuścić jego niewielką ilość z wodą i zaaplikować na włosy. Po 10 minutach należy je umyć i spłukać ciepłą wodą. Maseczka z węgla aktywnego zmniejsza przetłuszczanie się włosów i hamuje ich wypadanie.

Przyspiesza gojenie się ran

Węgiel aktywny to substancja, która wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Okazuje się, że wspomaga również gojenie się ran i ukąszeń. Warto mieć ją pod ręką w lecie, gdy jesteśmy narażeni na ataki owadów. Jak zastosować węgiel aktywny na ukąszenie lub ranę? Rozpuszczamy jego niewielką ilość w odrobinie wody, mieszamy i nakładamy na skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama