Reklama

Z jakich ziół robić parówkę na twarz?

Czasami potrzebujesz tylko odświeżyć twarz, a czasami zwalczyć górę zaskórników. To jest świetny czas, aby poznać tajniki skomponowania odpowiedniej mieszanki ziół do naparu. Ciepła para otwiera pory skóry, docierając do sedna problemu. Napary, które nawilżą lub oczyszczą twoją skórę bez problemu przygotujesz w domu. Dowiedz się, które zioła należy wymieszać ze sobą, by uzyskać pożądany efekt.

Reklama

Napar na skórę podrażnioną

Do przygotowania naparu będziesz potrzebować 4g wierzby białej, 2g nagietka i 2g mięty pieprzowej. W misce z gorąca wodą zmieszaj zioła. Nachyl się nad miską i nakryj głowę ręcznikiem. Para otworzy pory skóry, a olejki eteryczne zawarte w ziołach wnikną w nie. Nie zbliżaj twarzy zbyt blisko wody, gdyż gorąca para może poparzyć twarz.

Napar odżywczo-łagodzący

W wodzie zaparz 6g lawendy, 2g żywokostu i 2g lucerny. Pochyl się nad miską i nakryj się ręcznikiem. Para szybko nie ucieknie, ręcznik pozwoli zatrzymać ją blisko twarzy.

Nawilżający napar

Gorącą wodą zalej 3g rumianku, 3g róży i 6g skórki cytrynowej, świeżej. Nakryj głowę ręcznikiem i uważaj by nie trzymać twarzy zbyt blisko wody. Rozkoszuj się zapachem rumianku.

Do przygotowania naparów używaj wody przefiltrowanej. W zwykłej wodzie znajduje się wiele zanieczyszczeń, które wraz z otwarciem porów wnikną do wnętrza.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama