Reklama

Witaminowe kuracje dla skóry

Nasza skóra jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w naszym ciele. Jeśli chcemy, by zdrowo wyglądała, powinnyśmy dostarczać mu dużo witamin. Balsamy i kremy mogą sprawić, że skóra będzie lśniła przez pewien czas, ale dzięki witaminom przyjmowanym doustnie będzie nie tylko lśnić, ale również będzie zdrowa. Odżywcze witaminy dla skóry:

Reklama

Witamina C

Siła witaminy C została odkryta w dermatologii stosunkowo niedawno. Pomaga zniwelować efekt zbyt długiego przebywania na słońcu, zwalcza wolne rodniki i przeciwdziała uszkodzeniom skóry wywoływanym przez zanieczyszczenia. Wspomniane wolne rodniki są przyczyną powstawania zmarszczek i innych oznak starzenia się. Produkty bogate w witaminę C powinny znajdować się w naszej codziennej diecie, tak by nie doprowadzić do jej niedoboru. Warto również sięgnąć po suplementy, jeśli z jakichś przyczyn nie możemy dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej dawki witaminy C w pożywieniu.

Witamina E

Witamina E również pomaga w zwalczaniu skutków nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Przyjmowanie 400 mg tej witaminy dziennie może pomóc w zmniejszeniu produkcji komórek powodujących raka. Nasza skóra robi się gładsza i bardziej nawilżona dzięki witaminie E, która również jest świetnym lekarstwem na zmarszczki.

Witamina B

Zdrowie naszej skóry zależy również od witamin z grupy B. Ponieważ są rozpuszczalne w wodzie i łatwo wypłukują się z organizmu, należy stale uzupełniać ich poziom. Witaminy te znajdują się w takich produktach jak małże, kraby, wołowina czy jagnięcina. W przypadku niedoboru, warto sięgnąć po suplementy.

Witamina A

Jeśli przyjmujemy odpowiednią dzienną dawkę witaminy A, prawdopodobnie zwiększenie jej spożycia nie sprawi żadnej różnicy. Wystarczy jednak nawet niewielki niedobór tej witaminy, aby nasza skóra zaczęła się łuszczyć i stała się sucha. Dzieje się tak dlatego, że witamina A jest odpowiedzialna za dobry stan i regenerację tkanek skóry.

Kwasy tłuszczowe omega – 3

Kwasy tłuszczowe omega – 3 przynoszą wiele korzyści naszemu organizmowi, wśród których znajdują się zmniejszanie stanu zapalnego i redukcja zmarszczek. Mogą również odblokować zapchane pory skóry. Stosuje się je zarówno doustnie, jak i zewnętrznie na skórę. Doskonała maseczka na skórę to mieszanka zmielonych nasion chia, jogurtu organicznego i kilku kropli oleju z siemienia lnianego. Łączymy składniki mieszając je, a następnie nakładamy na skórę. Dzięki takiemu zabiegowi nasza skóra będzie wyglądać świeżo i młodo.

Cynk

Cynk to składnik odżywczy, który wspiera odnowę komórkową oraz ma doskonałe właściwości wygładzające i przeciwtrądzikowe. Znaleźć go możemy w nasionach dyni, łososiu, gorzkiej czekoladzie, ciecierzycy oraz czosnku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama