Reklama

Trzy sposoby na piękna opaleniznę z pomocą oleju kokosowego

Latem, spragnieni ciepła lgniemy do słońca. Marzymy o pięknej brązowej opaleniznie. Niestety większość komercyjnym olejków do opalania zawiera wiele szkodliwych, a nawet toksycznych składników. Czy można uzyskać piękną opaleniznę w naturalny sposób? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu oleju kokosowego. Trzy propozycje na wykorzystanie oleju kokosowego w bezpiecznym opalaniu znajdziesz poniżej.

Olej kokosowy nie chroni twojej skóry w 100 procentach przed promieniami słonecznymi, więc nie przebywaj na słońcu zbyt długo. Zawsze używaj oleju nierafinowanego, organicznego. Regularne stosowanie oleju, prócz opalenizny nawilży skórę, chroniąc ją przed zmarszczkami i infekcjami.


Olej kokosowy przed opalaniem

Jeśli chcesz uzyskać piękną opaleniznę, roztop olej kokosowy przed użyciem. Rozetrzyj go na całym ciele. Po aplikacji oleju wystaw się na działanie promieni słonecznych. Co 10-15 minut ponownie wetrzyj olej w skórę. Nie należy przebywać w bezpośrednim słońcu dłużej niż 20 minut. Spędzenie dziennie 15-20 minut na słońcu wystarczy, aby uzyskać brązową opaleniznę oraz dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość witaminy D. 

Brązujący olejek do opalania

Zmieszaj ze sobą po 2 łyżeczki z oleju z orzechów włoskich, oleju z awokado i oleju sezamowego. Dodaj 5-10 kropli olejku aromatycznego kokosowego i waniliowego. Połącz te wszystkie składniki w ¼ szklanki nierafinowanego oleju kokosowego. Miksturę przelej do ciemnego pojemnika lub buteleczki. Stosuj go jako ochrona przeciwsłoneczna podczas wyjść na słońce.

Olejek do opalania z czarną herbatą

Sposób ten nie tylko zapewnia piękną opaleniznę, ale również doskonale nawilża skórę zapobiegając jej wiotczeniu. Czarna herbata nadaje skórze naturalnie brązową barwę oraz chroni ją przed toksynami wnikającymi w głąb skóry. Zagotuj ¾ szklanki wody i zaparz w niej trzy torebki czarnej herbaty. Zostaw na kilka minut do zaparzenia. Następnie dodaj ¼ szklanki oleju kokosowego i ¼ oleju lanolinowego. Zmieszaj dokładnie składniki i przelej mieszankę do zamkniętego pojemnika. Nałóż mieszankę przed opalaniem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama