Reklama

Trzy skuteczne domowe sposoby na zaskórniki

Zaskórniki to nieestetyczny problem, szczególnie u osób, które zmagają się z trądzikiem i problematyczną cerą. Czym jest zaskórnik? To nic innego, jak zablokowane sebum pory skóry, przez które nie może ona swobodnie oddychać. Są o tyle niebezpieczne, że to właśnie na ich bazie tworzą się pryszcze i trądzik. Jeśli mamy do nich skłonność, warto regularnie je usuwać i dokładnie oczyszczać skórę. Można to zrobić bez użycia drogich kosmetyków. Podpowiadamy sprawdzone domowe sposoby.

Reklama

Surowy ziemniak

Surowe ziemniaki ostatnio przeżywają renesans, a to za sprawą ich właściwości kosmetycznych. Okazuje się, że ziemniaki, ale tylko surowe, mają fenomenalny wpływ na naszą skórę. Odżywiają ją, przyspieszają jej regenerację, a także głęboko oczyszczają. Świetnie sprawdzają się w walce z trądzikiem i zaskórnikami. By się o tym przekonać, codziennie przed snem warto nałożyć na twarz kilka plastrów surowego ziemniaka i pozostawić na około 15 minut. Po kilku takich zabiegach skóra będzie rozjaśniona, gładsza i przede wszystkim oczyszczona z bakterii, a zaskórniki będą pojawiać się o wiele rzadziej.

Aspiryna

Aspiryna to kolejny wróg zaskórników i pryszczy. Leczy stany zapalne, oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Każda osoba zmagająca się z trądzikiem powinna mieć ją w swojej kosmetyczce. W przypadku cery z zaskórnikami sprawdzi się tonik z aspiryny, którego przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy rozpuścić trzy tabletki aspiryny w 100 mililitrach przegotowanej wody. Twarz należy przecierać roztworem dwa razy dziennie.

Maseczka z jabłka

Ostatnia propozycja to maseczka z jabłka, które - podobnie jak ziemniak - działa oczyszczająco i odżywczo na skórę. Zawiera sporo witaminy A i cynku, które są niezbędne dla pięknego wyglądu. By przygotować maseczkę, wystarczy zetrzeć jedno jabłko na tarce. Papkę nałożyć na twarz na około 20 minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama