Reklama

Trądzik w strefie „T”

Chociaż przyczyny powstawania oraz sposoby leczenia nie są do tej pory jednoznaczne. Naukowcy każdego dnia ciężko pracują nad znalezieniem właściwego antidotum, by pomóc ludziom w ich dolegliwości. Wielu z tych ludzi zastanawia się, dlaczego najczęstszym miejscem występowania trądziku jest właśnie tak zwana strefa „T” czyli okolice czoła, nosa i brody. Istnieje wiele powodów przez, które ludzie są bardziej podatni na trądzik właśnie w tych miejscach.

Reklama

Dla wielu osób to, co spożywasz każdego dnia może mieć znaczący wpływ na to, jak wygląda i czuje się Twoja skóra. Według niektórych badań naukowych spożywanie nadmiernych ilości białek i tłuszczy nasyconych może prowadzić do powstawania trądziku. Inną częstą przyczyną trądziku w tym obszarze jest nagromadzenie się brudu i tłuszczu, a to miejsce jest zwłaszcza podatne, ponieważ ludzie często dotykają twarzy brudnymi dłońmi. Co wtedy? Brud pozostaje na powierzchni powodując zablokowanie porów, a w konsekwencji powstanie trądziku.

Istnieje pewna teoria, która mówi, że u osoby z defektami zlokalizowanymi na czole prawdopodobnie stosują nieprawidłową dietę oraz mogą być odwodnione. Takim osobom zaleca się picie dużych ilości płynów ( najlepiej przefiltrowanej wody ) oraz zmianę sposobu żywienia. Przyczyn powstawania trądziku niestety może być bardzo wiele i jak było wyżej napisane, nie do końca znane są mechanizmy powstawania trądziku, lecz wiadomo już, że duża liczba przypadków cierpi z powodu uwarunkować genetycznych. Dwa inne możliwe przyczyny trądziku w strefie „T” to zanieczyszczone środowisko oraz niesprzyjający klimat. Zanieczyszczenia przedostają się do skóry, blokując pory. Co ma do tego klimat? Jeśli mieszkasz w obszarze gdzie zwykle jest gorąco i parno, to bardzo prawdopodobne, że twoja twarz produkuje więcej tłuszczu. Nawet jeśli mieszkasz na terenie bardzo suchym, to nadal możesz być narażony na trądzik. W strefie bardzo suchego powietrza twoja skóra jest podatna na tłuszczenie, co również może powodować trądzik.

Prostym sposobem, aby ograniczyć ryzyko powstawania pryszczy jest częste mycie rąk i twarzy, co zapobiega tłuszczeniu się skóry, a także minimalizuje przedostawania się brudu z dłoni na twarz. Jeśli mieszkasz w strefie gdzie jest bardzo dużo zanieczyszczeń szczególnie ważne jest dokładne oczyszczanie twarzy. Jeśli uważasz, że wilgotność powietrza może powodować powstawanie trądziku w twoim przypadku, zastosuj balsam nie zawierający olejków. W przeciwnym razie natłuścisz dodatkowo przetłuszczającą się twarz i chyba nie muszę mówić co będzie dalej. Jeśli powietrze wokół ciebie jest zbyt suche- zastosuj nawilżacz powietrza. Chociaż przyczyn trądziku może być bardzo wiele, nie jesteś bezradny, zrób tyle ile możesz, czyli spróbuj zastosować powyższe rady i dbaj o odpowiednią gospodarkę wodną organizmu, a być może już za kilka dni zaobserwujesz poprawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama