Sześć domowych sposobów na trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry. Łatwo rozpoznawalną poprzez zaczerwienienie, wypryski, które pojawiają się na nosie, policzkach, czole i podbródku. Może rozprzestrzenić się także na uszy, plecy i klatkę piersiową. Nie tylko produkty spożywcze mogą wywoływać objawy trądziku różowatego. Wielu pacjentów zauważa, że przyczynia się do niego także spożywanie alkoholu. Należy również unikać makijażu oraz kosmetyków zawierających aromaty lub perfumy, między innymi takie jak mentol, mięta, eukaliptus i oczar wirginijski. Stres i niepokój również mogą powodować objawy trądziku różowatego lub je zaostrzyć. Także ciepło, słońce, wiatr i wilgoć mają wpływ na tę chorobę. Z trądzikiem można sobie poradzić stosując zarówno sposoby konwencjonalne jak i naturalne. Poniżej znajdziesz kilka naturalnych produktów, które pomogą ci złagodzić symptomy trądziku.

Aloes

Żel z aloesu możesz kupić w postaci gotowego produktu lub wykorzystać sok prosto z liścia rośliny. Po prostu odetnij liść aloesu, złam go, a następnie wmasuj sok w skórę. Gdy wyschnie, spłucz letnią wodą.

Płatki owsiane

Płatki owsiane działają przeciwzapalnie i przeciwutleniająco. Doskonale nawilżą i dostarczą niezbędnych składników odżywczych, które ukoją zaczerwienienie i swędzenie. Wymieszaj płatki owsiane z odrobiną wody, do uzyskania jednolitej pasty. Następnie rozprowadź ją na podrażnionej skórze i pozostaw na 15-20 minut. Na koniec spłucz zimną wodą i delikatnie osusz skórę.

Zielona herbata

Zaparz zieloną herbatę, w której należy zamoczyć ręcznik. Odciśnij nadmiar herbaty i przyłóż ręcznik do twarzy na 20-30 minut. Jej składniki odżywcze oczyszczą i uspokoją skórę.

Miód

Surowy miód jest doskonałym środkiem łagodzenia zaczerwienia skóry. Chroni on skórę przed zarazkami, trądzikiem i przesuszaniem się skóry. Wystarczy rozprowadzić na skórze 1-2 łyżeczki miodu na skórze i pozostawić na 10 minut. Następnie spłukać ciepłą wodą. Wykonuj zabieg kilka razy w tygodniu.

Kurkuma

Wymieszaj mieloną kurkumę z jogurtem naturalnym na gładką, jednolitą pastę. Nałóż ją na twarz i zostaw na 15 minut. Następnie spłucz pastę ciepłą wodą. Rób to codziennie, aby wykorzystać

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama