Reklama

Sposoby na czystą cerę

Sekretem czystej, gładkiej i zadbanej cery jest odpowiednia jej pielęgnacja. Nie chodzi tu jednak o kupowanie drogich kosmetyków lub stosowanie domowych maseczek od czasu do czasu. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim konsekwencja w przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które w naturalny sposób pozwolą nam cieszyć się zdrowym wyglądem cery. Oto one:

Zdrowa dieta

Jesteś tym, co jesz. Brzmi banalnie, ale w tym zdaniu jest 100% prawdy. To, co trafia na nasz talerz ma ogromny wpływ na naszą cerę. W naszej diecie nigdy nie powinno zabraknąć świeżych warzy i owoców, fasoli, tłustych ryb czy orzechów. Poprawiają elastyczność skóry i nadają jej zdrowy blask. I woda! Przede wszystkim woda! Wypłukuje toksyny z organizmu i sprawia, że jest jędrna i pełna witalności.

Demakijaż

Zawsze należy zmyć makijaż przed snem! To czas, kiedy nasza skóra oddycha i odpoczywa, a warstwa kosmetyków skutecznie to utrudnia. Konsekwencją lenistwa mogą być zatkane pory, zaskórniki i zmiany skórne.

Stosowanie kosmetyków tonizujących

Po oczyszczeniu twarzy niezbędne jest zastosowanie toniku. Dlaczego? Po pierwsze, tonik pomaga przywrócić skórze naturalne pH. Po drugie, zamyka pory po oczyszczeniu skóry, dzięki czemu nie zostaną one zatkane przez wolne rodniki czy zanieczyszczenia powietrza.

Unikanie promieni słonecznych

Nadmierna ekspozycja skóry na działanie promieni UV powoduje szybsze starzenie się skóry i utratę jej elastyczności. Całkowite unikanie słońca jest fizycznie niemożliwe - poza tym, skóra potrzebuje słońca, dzięki któremu produkuje niezbędną witaminę D. Należy więc znaleźć odpowiedni kompromis i używać kosmetyków chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Ćwiczenia mięśni twarzy

Ćwiczenia zwiększają przepływ krwi i rozprowadzają tlen w skórze. Stymulują sprężystość naskórka, pełnią też funkcję rozluźniającą. Kilka minut codziennej gimnastyki pozwoli zachować skórze młody wygląd na dłużej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama