Reklama

Sole i ich lecznicza moc

Nie bez przyczyny sól Epsom uznaje się za cenny i jednocześnie naturalny składnik kuracji leczniczych. Jej właściwości zdrowotne wykorzystywane są od setek lat. Zwolennicy medycyny naturalnej zwracają uwagę przede wszystkim na jej możliwości detoksykacyjne. Dzięki zawartym w niej minerałom stymuluje organizm do działania i jednocześnie pozwala mu skutecznie pozbyć się zalegających w nim toksyn. Najczęściej w celach kuracyjnych wykorzystuje się kąpiele w soli Epsom.

Reklama

Jak działa kąpiel w solach Epsom?

Jeśli stosujesz w kąpieli tak silną bazę mineralną, jaką stanowią sole Epsom, aktywowany jest proces znany pod nazwą odwrócona osmoza. Podczas tego procesu, szkodliwe toksyny są eliminowane z organizmu, a siarczany i magnez mogą wniknąć do wewnątrz.

Magnez to kluczowy minerał, który odgrywa ważną rolę w ponad czterystu reakcjach enzymatycznych zachodzących w organizmie. Zwiększa natlenianie i przepływ krwi w organizmie, a także redukuje stany zapalne i poprawia funkcjonowanie nerwów oraz mięśni. Siarczany z kolei są kluczowe dla zdrowej skóry, tkanki nerwowej i stawów.

Jak działają sole Epsom?

Zawarte w soli Epsom siarczany i magnez pozwalają organizmowi łatwiej eliminować toksyny i wspierają proces powstawania kluczowych białkowych molekuł w stawach i tkance mózgowej.

Regularne stosowanie soli Epsom może złagodzić objawy wielu schorzeń, takich jak:

- Grzybica paznokci

- Grzybica skóry stóp

- Skręcenia kostki

- Ból mięśni

- Stłuczenia

Co więcej, regularne kąpiele w solach Epsom świetnie sprawdzają się u pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi, którym towarzyszy nieustający ból.

Sól Epsom: Przeciwwskazania

Kąpiele w soli Epsom nie są zalecane kobietom w ciąży, osobom odwodnionym oraz zmagającym się z oparzeniami lub otwartymi ranami.

Jak samodzielnie przygotować kąpiel w soli Epsom?

Na kąpiel będziesz potrzebować w sumie 40 minut: 20 minut na pozbycie się toksyn i kolejnych 20 minut na wchłonięcie minerałów obecnych w wodzie.

Zacznij od napełnienia wanny ciepłą wodą. Upewnij się, że w domu znajduje się odpowiedni system filtracji, aby uniknąć kąpieli w wodzie, która zawiera metale ciężkie, dioksyny, chlor i toksyczny fluor.

Zastosuj podane ilości soli Epsom:

- ½ filiżanki dla dzieci o wadze poniżej 27 kg

- 1 filiżanka dla osób ważących pomiędzy 45 a 68 kg

- 2 filiżanki dla osób, których waga znajduje się w przedziale 68 – 90 kg

Możesz oprócz soli dodać do kąpieli ½ filiżanki organicznej oliwy z oliwek, która świetnie działa na skórę - zawarte w niej polifenole wnikają w skórę i działają antyoksydacyjnie. Rozgrzewający efekt kąpieli może wzmocnić wykorzystanie odrobiny pieprzu cayenne lub imbiru. Pomoże ci to wypocić toksyny.

Uwaga! Nie dodawaj do kąpieli zwykłej soli, ponieważ opóźni to proces detoksykacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama