Reklama

Skuteczny sposób na usunięcie plam starczych ze skóry

Spotykamy je głównie u starszych osób, choć to nie reguła. Mają charakterystyczną brązową barwę i zazwyczaj występują na dłoniach i stopach. Mowa o plamkach starczych, które są efektem negatywnego promieniowania UV. By się uchronić przed ich powstawaniem, warto zabezpieczać skórę preparatami z wysokim filtrem. Jednak co robić, gdy już się pojawią? Poniżej przedstawiamy skuteczny sposób, który pomoże je usunąć.

Reklama

Skąd się biorą plamy starcze?

Brązowe plamki na skórze pojawiają się zarówno u młodych, jak i u starszych osób na skutek negatywnego promieniowania UV. Możemy mieć z nimi do czynienia, gdy zbyt często się opalamy lub przebywamy długo na słońcu. Promienie UV stymulują nasz organizm do produkcji większej ilości melaniny. Substancja ta odpowiada z kolei za wyraźną zmianę odcienia naszej skóry. Gdy jesteśmy młodzi, opalenizna z upływem czasu zanika. Wraz z wiekiem, niestety, tracimy tę cenną właściwość skóry. Efekt? Opalenizna pozostaje na skórze w postaci plam o wielu kształtach i różnych odcieniach brązu. Właśnie w ten sposób tworzą się plamki starcze.

Właściwości cebuli i octu jabłkowego

Plamki starcze można leczyć za pomocą specjalistycznych maści dermatologicznych. Warto jednak wiedzieć, że podobne właściwości posiadają naturalne produkty, np. cebula i ocet jabłkowy. Na ich bazie przygotujesz skuteczny preparat domowej roboty, który pomoże rozjaśnić plamki starcze.

Cebula wykazuje dobroczynne działanie dla naszej skóry, ponieważ zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto, cebula ujednolica koloryt skóry, dlatego doskonale radzi sobie z wszelkimi przebarwieniami i zmianami chorobowymi naskórka.

Ocet z kolei zawiera cenne kwasy alfa-hydroksylowe, które działają na naszą skórę jak naturalny peeling, usuwając martwe komórki. Regularne stosowanie octu jabłkowego na skórę ożywi ją i przywróci promienny wygląd.

Do przygotowania preparatu leczniczego potrzebne będą:

• dwie cebule;

• ¼ szklanki octu.

Sposób przygotowania

Posiekaj drobno cebulki i włóż do woreczka foliowego. Następnie uderz w jego zawartość kilka razy ciężkim narzędziem. Cebule powinny puścić sok. Kolejny krok to wymieszanie octu z zawartością woreczka. Jeśli chcesz, by preparat posiadał konsystencję papki, zmiksuj składniki za pomocą blendera. W takiej formie dużo lepiej wchłonie się w skórę. Nakładaj specyfik bezpośrednio na miejsca, w których występują przebarwienia. Najlepiej pozostaw go na skórze na noc. Po kilku tygodniach kuracji powinny pojawić się pierwsze efekty.

By zapobiec powstaniu plam starczych na skórze, warto pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, gdy przebywamy długo na słońcu. Zapewnią one naszej skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama