Reklama

Sekrety piękna Kleopatry

Piękno Kleopatry intrygowało mężczyzn i kobiety przez wiele wieków. Jest ona jedną z najbardziej znanych postaci czasów starożytnych, a jej sława pozostała żywa do dnia dzisiejszego. Co jest jej sekretem?Niektórzy twierdzą, że miała ona zdolności uwodzenia, była inteligentna, umiała tańczyć i grać na wielu instrumentach, a także miała niesamowity głos. Jednak to nie wszystko. Kleopatra była wyjątkową kobietą i kochała siebie, jednak znała również sekrety urody, które były dostępne w jej czasach. Jednym z najsławniejszych wykorzystywanym przez nią trikiem, była maska ze złota, jednak poniżej znajdziesz jej triki, które są mniej kosztowne.

Kąpiel w mleku i miodzie

Jednym z najbardziej znanych sekretów Kleopatry była kąpiel w mleku i miodzie. Aby przygotować kąpiel z mleka i miodu, musisz zmieszać pół szklanki miodu z 3 szklankami mleka i dodać do tego 5 łyżek olejku migdałowego (jako zamiennik możesz użyć oliwy z oliwek). Teraz wystarczy, że wlejesz mieszankę do wanny, a będziesz mogła cieszyć się miękką i delikatną skórą!

Peeling do ciała

Dla jeszcze lepszego efektu kąpieli w mleku i miodzie, słudzy Kleopatry masowali ją, używając naturalnych produktów złuszczających. Aby zrobić to samo, potrzebujesz:

2 łyżki soli morskiej,

3 łyżki gęstego kremu (naturalnego, bez zapachu).

Wymieszaj sól morską z kremem i delikatnie masuj skórę okrężnymi ruchami. Pozostaw kosmetyk na skórze przez co najmniej 5 minut, a następnie spłucz. Taki peeling usunie martwy naskórek, dzięki czemu twoje ciało będzie gładkie jak nigdy dotąd!

Krem do twarzy

Kolejnym sekretem Kleopatry jest krem do twarzy. Aby go przygotować, potrzebujesz:

2 łyżki soku aloesowego,

4 krople olejku różanego,

1 łyżkę olejku migdałowego,

2 łyżki wosku.

Podgrzej wosk i olej migdałowy, aż obie substancje się rozpuszczą, jednak nie pozwól, aby się one zagotowały. Możesz sama wybrać, jak gęsty będzie twój krem, zmniejszając bądź zwiększając ilość wosku. Teraz możesz dodać sok aloesowy oraz olejek różany i wszystko razem wymieszać. Opcjonalnie możesz także dodać zawartość kapsułki z witaminą E. Poczekaj, aż krem ostygnie, a następnie przełóż go do pojemnika i przechowuj w lodówce (może ona w niej stać przez około tydzień).

Maska odświeżająca

Jednym z najbardziej sławnych sekretów Kleopatry jest maska na twarz wykonana z białej glinki. Poniżej znajdziesz podobny przepis, który możesz wykonać w domu, używając białej glinki, mleka, miodu oraz oliwy z oliwek lub olejku migdałowego.

Zmieszaj 2 łyżki białej glinki z 2 łyżkami mleka, a następnie dodaj 1 łyżkę miodu i 1 łyżkę oliwy z oliwek. Nałóż maskę na twarz i pozostaw ją na 10-15 minut. Po tym czasie opłucz letnią wodą. Twoja skóra będzie odświeżona i miękka. Tak wykonaną maskę możesz przechowywać w lodówce przez kilka dni.

Terapia ciepłym olejem

Kleopatra głęboko nawilżała swoje włosy, aby były one lśniące i jedwabiście gładkie.

Aby wykonać odżywkę, musisz zmieszać 2 łyżki oliwy z oliwek z 2 łyżkami olejku rycynowego, a następnie podgrzać je na małym ogniu. Teraz wmasuj mieszankę w skórę głowy oraz włosy. Upewnij się, że olejki nie są za gorące. Teraz załóż czepek prysznicowy i odczekaj pół godziny lub godzinę (niektórzy kładą się spać z olejkami na głowie, nie jest to może wygodne, jednak przynosi rezultaty). Po upływie tego czasy spłucz włosy i nałóż na nie odżywkę. Terapia gorącym olejem przynosi efekty, jeśli jest stosowana regularnie.

Sposób Kleopatry na zniszczone włosy

Zmieszaj 3 łyżki miodu z 1 łyżką olejku rycynowego (zamiennie możesz użyć oliwy z oliwek), a następnie nałóż mieszankę na świeżo umyte włosy i pozostaw ją na 5-15 minut. Po tym czasie spłucz włosy. Sposób ten pomaga naprawić zniszczone włosy oraz nadaje im blasku i miękkości.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama