Reklama

Prosty sposób na popękane pięty. Działa natychmiast

Latem, gdy zakładamy sandały i odsłaniamy stopy, warto szczególną troską otoczyć pięty - zwłaszcza wtedy, gdy często pękają. Aby poprawić ich kondycję i pozbyć się nadmiernie suchej i zrogowaciałej skóry, która często przypomina tarkę, można zastosować proste domowe sposoby. Jednym z nich jest okład z ziemniaków. Prosty zabieg pozwala uzyskać szybkie rezultaty i wygładzić stopy. Jak wykorzystać popularnego ziemniaka w pielęgnacji popękanych stóp i pięt? Poniżej kilka podpowiedzi.


Popękane i suche pięty to powszechny problem

Popękana skóra na piętach to problem częsty i nierzadko bolesny. Dokucza zwłaszcza latem i powoduje duży dyskomfort podczas wakacyjnych wędrówek i wycieczek. Aby przywrócić popękanym stopom i piętom odpowiednią kondycję, warto wykorzystać nie tylko gotowe preparaty, takie jak nawilżające kremy, balsamy czy maseczki przeznaczone do pielęgnacji stóp, ale także wzmocnić kuracje kosmetykami domowymi zabiegami.  Jakimi konkretnie? Doskonałe i szybkie rezultaty w pielęgnacji popękanych stóp dają okłady z ziemniaków. Ich przygotowanie jest banalnie proste i nie zajmuje dużo czasu. Poza tym kuracja z wykorzystaniem ziemniaków na stopy jest naturalna i tania.

Ziemniak na skórę - nawilża, rozjaśnia i pielęgnuje

Do przygotowania okładu na popękane stopy potrzebne są dwa ziemniaki w mundurkach. Jak praktyka pokazuje to pyszne i bardzo popularne w Polsce warzywo ma nie tylko szerokie zastosowanie w kuchni, ale także w kosmetyce. Już nasze mamy i babcie często sięgały po ziemniaka, aby zregenerować skórę, rozjaśnić ją i pozbyć się niechcianych przebarwień oraz - rzecz jasna - szybko nawilżyć naskórek, jak i pozbyć się efektu tarki na stopach. 

Jak przygotować okład z ziemniaków na popękane stopy?

Domowa kuracja na suche stopy i popękane pięty na bazie ziemniaków jest banalna w wykonaniu. Dwa bądź trzy świeże ziemniaki wystarczy ugotować w mundurkach, następnie obrać je i delikatnie rozgnieść widelcem. Tak przygotowaną papkę należy starannie nałożyć na suchą skórę stóp, a zwłaszcza popękane pięty, owinąć je folią spożywczą i pozwolić jej działać przez kilkanaście minut. Po co najmniej kwadransie okład z ziemniaków trzeba umiejętnie ścignąć ze stóp i pięt, a następnie starannie opłukać je ciepłą wodą. 

Naturalną kurację z ziemniaków na popękane pięty stosuj często


Ostatni krok domowego zabiegu to nałożenie na całą skórą stóp, a zwłaszcza popękane pięty odpowiednio dobranego kremu nawilżającego, który wzmocni pielęgnacyjne działanie ziemniaków. Na efekty prostego zabiegu nie trzeba długo czekać - pierwsze symptomy poprawy widoczne są od razu - skóra stóp jest bardziej gładka i nawilżona. Jeśli naturalna kuracja na bazie ziemniaków na stopy powtarzana jest regularnie - co najmniej raz w tygodniu - pięty prezentują się zdrowo i pięknie, a efekt tarki systematycznie odchodzi w niepamięć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama