Reklama

Prosty sposób jak rozjaśnić skórę na kolanach i łokciach

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak pozbyć się ciemnej skóry na kolanach i łokciach? Jest to problem, który irytuje i brzydko wygląda. Co jednak można zrobić, aby się z nim pożegnać? Można tego dokonać w zaledwie godzinę.

Masaż z użyciem olejku

Masaż olejkiem to najlepsze lekarstwo. Potrzebujesz jedynie jakiegokolwiek naturalnego olejku, który należy delikatnymi kolistymi ruchami wetrzeć w łokcie i kolana, aby pozbyć się zbędnego ciemnego naskórka. Ta metoda jest stosowana od niepamiętnych czasów i z pewnością pozwoli ci się pozbyć problemu ciemnych kolan i łokci.

Olej gorczycowy

Innym rozwiązaniem jest olej gorczycowy. Nałóż go na skórę, a następnie zmyj mydłem i ciepłą wodą. Powinno to pomóc w usunięciu ciemnego naskórka z kolan i łokci. Twoje wysiłki zostaną nagrodzone świeżo wyglądającą skórą.

Olej z witaminą E

Kolejno możesz spróbować oleju z witaminą E. Jest on łatwo dostępny, bez problemu możesz więc zrobić jego większy zapas, na wypadek gdyby miał się przydać później. Wmasuj olej w skórę łokci oraz kolan i gotowe! Możesz cieszyć się skórą świeżą jak skóra dziecka.

Soda oczyszczona, czosnek i cebula

Używając sody oczyszczonej musisz pamiętać, że jest to naturalny środek złuszczający naskórek, który może pomóc ci się pozbyć niechcianych ciemnych plam. Również czosnek i cebula połączone ze sobą wykonają świetnie tę robotę, podobnie jak mięta, która też posiada właściwości złuszczające.

Mąka z ciecierzycy i jogurt

Na końcu spróbuj połączenia mąki z ciecierzycy (besan) i jogurtu, które zmieszane razem przypominają granolę. Mieszanka ta pomoże ci usunąć wszystkie ciemne plamy z łokci oraz kolan.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama