Reklama

Pozytywne strony nienoszenia makijażu

Kilka miesięcy temu na Twitterze zapanowała moda polegająca na wrzucaniu swoich zdjęć bez makijażu, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na badania związane z nowotworami. Wiele dziewczyn poszło w ślady gwiazd i przez dzień lub dwa się nie malowały. Wiele osób, które spróbowały wyjść z domu bez makijażu, tak bardzo polubiły ten stan, że w ogóle przestały się malować. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się, jakby to było nie musieć codziennie nakładać na siebie makijażu, to poniżej znajdziesz kilka pozytywnych stron takiego zachowania.

Reklama

Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Pomyśl, co byś zrobiła z 45 000 zł w kieszeni, ponieważ okazuje się, że właśnie tyle przeciętna kobieta wydaje w swoim życiu na makijaż. Większość z nas kocha się malować i wydaje więcej, niż jest to potrzebne na kosmetyki najlepszych marek. Jednak dużą różnicę w twoim miesięcznym budżecie zrobiłoby chodzenie bez makijażu, chociażby kilka dni w tygodniu.

Kiedy otrzymujesz komplement, to wiesz, że dotyczy on ciebie

Oto kolejna pozytywna strona nienoszenia makijażu - kiedy ktoś cię komplementuje, wiesz, że mówi o twojej urodzie, a nie o tym jak ładnie wyglądasz w makijażu. Wiele dziewczyn twierdzi, że bez makijażu czują się bardziej pewne siebie. Pokazując swoją naturalną urodę, czują się dobrze!

Znowu poczujesz się wolna

Jeśli malowałaś się codziennie, to pewnie już nie pamiętasz, co to znaczy poczuć promienie słońca lub powiew wiatru na twarzy. Tylko pamiętaj, aby nakładać na nią krem z filtrem.

Twoja skóra będzie mogła oddychać

Możesz zauważyć, że poprawi się stan twojej cery, ponieważ twoja skóra będzie mogła oddychać. Może się okazać, że kosmetyki, których używałaś do zatuszowania niedoskonałości, były powodem ich powstawania.

Możesz śmiać się i płakać nie martwiąc się o swój makijaż

Nie mając na sobie makijażu, możesz śmiać się do łez i nie sprawi to, że będziesz wyglądała, jakbyś wyszła z horroru! Nie będziesz miała problemów z rozmazanym czy spływającym po policzkach makijażem, dzięki czemu będziesz mogła być sobą!

Koniec z plamami na ubraniach

Koniec z plamami na kołnierzykach twoich ubrań, co oznacza brak kłopotliwych sytuacji w ciągu dnia i problemów z ich usunięciem. Nie będziesz musiała także sprzątać resztek pudru z podłogi czy blatu w łazience.

Możesz położyć się spać gdziekolwiek będziesz chciała

Będziesz mogła zasnąć na kanapie, nie martwiąc się o plamy makijażu na poduszkach. Będziesz również mogła pójść prosto do łóżka, nie myśląc o tym, że musisz jeszcze zmyć makijaż.

Możesz przytulać swojego partnera bez obaw, że go pobrudzisz

Będziesz mogła przytulić się do swojego partnera bez obaw, że zostawisz na nim ślady szminki i makijażu na jego twarzy czy ciuchach, szczególnie podczas tych szybkich randek w ciągu dnia, po których musi on wracać do pracy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama