Reklama

Popękana skóra na piętach: Jak pozbyć się problemu?

Popękane pięty wyglądają bardzo nieestetycznie, a w niektórych przypadkach mogą powodować również duży dyskomfort. Ludzie, którzy chodzą bez butów lub ci, którzy nie stosują dodatkowego nawilżenia stóp, mogą zauważyć ich pękanie w okolicach pięt. Podczas gdy jedni płacą duże pieniądze za dobrze wykonany pedicure oraz kremy, które przynoszą mniej lub bardziej pożądany efekt końcowy, istnieją naturalne sposoby, które kosztują tyle, że nawet tego nie odczujesz. Pomóc może ci skórka z cytryny. Spróbuj, a przekonasz się, że świetnie działa.

Reklama

Cytryna w skarpetce

Jak przy pomocy cytryny w skarpetce uleczyć popękane pięty? Przekrój cytrynę na pół i wyjmij z niej cały miąższ. Pozostałą, nazwijmy to "kopułkę", połóż na stopie i włóż skarpetki, które pełnić będą funkcję podtrzymującą, by cytryna nam nie "uciekła". Teoretycznie nie musisz jej trzymać na piętach przez całą noc, jednak najlepsze wyniki odnotowano u osób, które tak właśnie zrobiły.

Kiedy trzeba iść do dermatologa?

Ze względu na brak gruczołów łojowych w naszych stopach, część z nas może mieć duże problemy z nawilżeniem stóp do wystarczającego stanu. Może to z kolei powodować swędzenie, łuszczenie się skóry i wysypkę. Czasami istnieje konieczność wizyty u dermatologa, aby sprawdzić, czy nie istnieją inne, poważniejsze przyczyny powodujące nadmierne wysuszanie skóry.

Cytrynowy peeling

Zabieg z cytryny ochroni cię przed chemikaliami, które zwykle znajdują się w środkach kosmetycznych oraz kremach na receptę. Cytryna znajduje wiele zastosowań zdrowotnych, również w przypadku stóp. Kwas cytrynowy doskonale nadaje się do peelingów. Oznacza to, że sucha martwa skóra "odrywa się" pod wpływem działania soku z cytryny, a dzięki temu nowa, piękna skóra zachwyca nasze oczy.

Dodaj wazelinę do soku z cytryny

Dotychczasowe leczenie wymaga tylko cytryny. Istnieją jednak inne produkty, dzięki którym możesz wspomóc proces złuszczania.

Jednym z takich sposobów jest dodanie wazeliny do soku z cytryny. Potrzebujesz ciepłej wody i miski do moczenia nóg. Dodaj do wody trzy łyżeczki soku z cytryny oraz łyżeczkę wazeliny. Mocz stop w wodzie przez około pół godziny, w tak zwanym międzyczasie wymieszaj sok z cytryny z wazeliną. Zastosuj powstała mieszankę na suche, spękane stopy i pozostaw na około godzinę. Dla maksymalnych rezultatów pozostaw na całą noc. Wazelina utrzymuje wilgoć, a sok z cytryny pomaga usunąć stary naskórek. Powinnaś stosować taki zabieg przez tydzień.

Unikasz substancji chemicznych

Mamy lato, zatem jeśli chcesz włożyć swoje piękne stopy do sandałów czy japonek i nie czuć przy tym dyskomfortu, powinnaś działać natychmiast. Cytryna jest owocem tanim, łatwo dostępnym i na pewno skutecznym. Ważna zaletą, o której wspomnę po raz drugi, jest to, że unikasz substancji chemicznych, które również poprzez stopy mogą być wchłaniane do organizmu, a dodatkowo mogą podrażniać twoje stopy lub wywołać efekt przeciwny od zamierzonego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama