Reklama

Pocenie się cery, dłoni i stóp. Jak sobie radzić?

Zaważyłaś, że twoje dłonie i stopy oraz cera nadmiernie się pocą? Być może to skłonność odziedziczona po rodzicach albo przejaw silnego zdenerwowania, ale równie dobrze może być oznaką poważnej choroby, jak na przykład nadczynności tarczycy, cukrzycy, dolegliwości endokrynologicznych, czy nawet nowotworów. Problemu nie wolno lekceważyć, bo brak reakcji może doprowadzić do grzybicy albo infekcji skóry. Jeśli zmagasz się z tego rodzaju dolegliwościami, poniżej znajdziesz kilka domowych wskazówek, które pozwolą ci zminimalizować dyskomfort.

Reklama

Jak radzić sobie z nadmiernym poceniem na twarzy?

Sok z ogórka

Nadmiernie pocisz się na twarzy? Sok z ogórka to dla ciebie doskonałe rozwiązanie. Wystarczy że nałożysz go na twarz i poczekasz aż zaschnie. Potem należy spłukać twarz letnią wodą, wytrzeć miękkim ręcznikiem i nasmarować kremem nawilżającym. Sok z ogórka należy stosować dwa razy dziennie. Możesz przechowywać go 3-4 dni w lodówce

Kostki lodu

Owinięcie trzech lub czterech kostek lodu ściereczką bawełnianą jest najprostszym sposobem, który pomoże zapobiegać nadmiernemu poceniu się na twarzy. Wystarczy tylko, że dwa lub trzy razy dziennie przyłożysz go do twarzy i chwilkę potrzymasz. Na efekty nie będziesz musiała długo czekać.

Mung dal

Zapewne niewiele osób słyszało o mung dal, jednak jej drogocenne właściwości świetnie sprawdzą się w pielęgnacji skóry z tendencją do pocenia. Wystarczy niewielką ilość zmieszać ze świeżym mlekiem. Zabieg należy jednak powtarzać codziennie przez 15 dni. Tylko regularne nakładanie mieszanki na skórę przyniesie efekty.

Spray z zimą wodą

W upalny dzień zwykle używamy zimnej wody w butelce z atomizerem w celu schłodzenia skóry. Jest to jeden z najbardziej skutecznych środków zaradczych, który może nam pomóc powstrzymać pocenie.

Jak radzić sobie z nadmiernym poceniem się na twarzy?

Adżwan

Niewielką ilość przyprawy namaczamy w olejku sezamowym i zostawiamy na noc. Rano należy zjeść odrobinę i już po kilku dniach zobaczymy efekty.

Torebki z herbatą

Pięć torebek herbaty umieść w litrze gorącej wody. Po ostygnięciu mieszanki mocz w niej stopy oraz dłonie przez około pół godziny. Sposób ten przynosi zdecydowaną ulgę i pomoże pozbyć się problemu nadmiernej potliwości stóp i dłoni.

Alkohol

Czystym alkoholem można śmiało nacierać skórę stóp i dłoni nawet trzy czy dwa razy w tygodniu. Ten znany od lat trik jest skuteczny i bardzo łatwy w użyciu. Pamiętaj jednak, że nadmierne stosowanie alkoholu na skórę może powodować jej przesuszenie.

Jak radzić sobie z nadmiernym poceniem pod pachami?

Skrobia kukurydziana

Skrobia kukurydziana działa jak naturalny dezodorant. Wystarczy, że zastosujesz go rano i masz spokój przez cały dzień!

Soda oczyszczona

Skrobia kukurydziana zmieszana z sodą oczyszczoną pozwoli skutecznie zahamować nadmierne pocenie. Oczyść dokładnie skórę pod pachami, pozostaw mieszankę na 30 minut, a potem dokładnie zmyj wodą.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek należy zastosować bezpośrednio na skórę, a dokładnie na obszar, który nadmiernie się poci. Efekty będziesz mogła zaobserwować już po pierwszym użyciu.

Domowy antyperspirant

Połącz sodę oczyszczoną z mąką kukurydzianą, dodaj olej kokosowy i wszystko dobrze wymieszaj. Wstaw do lodówki i poczekaj aż zastygnie. Stosuj pod pachy. Pamiętaj jednak, by nie stosować preparatu tuż po depilacji.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama