Reklama

Pielęgnacja urody pastą do zębów

Przekonaliśmy was już, że pasta do zębów to środek, który można zastosować na wiele sposobów? Okazuje się również, że można wykorzystać ją jako kosmetyk, z licznymi korzyściami dla naszej urody.

Reklama

Pomoc w redukcji wyprysków

Nie jest to jedynie stary mit - pasta do zębów rzeczywiście wysusza te brzydkie, ropne krosty, które zawsze najczęściej pojawiają się w dzień ważnego spotkania. Zalecane jest wykorzystanie zwykłej, białej pasty, zwłaszcza dla osób o wrażliwej skórze. Nie chcemy przecież, by nasze krosty nagle urosły!

Wzmacnianie paznokci

Paznokcie i zęby wykonane są z tej samej substancji. Nic więc dziwnego, że pasta do zębów działa również w do ich pielęgnacji. Dokładne szorowanie paznokci przy pomocy starej szczoteczki i pasty do zębów przywróci im blask oraz znacząco je wzmocni.

Łagodzenie skutków ukąszeń i oparzeń

Nawet niewielkie oparzenia i ukąszenia mogą wywoływać dotkliwy ból. Co zrobić, jeśli nie mamy pod ręką leków, a lokalna apteka jest zamknięta? W takich przypadkach bardzo pomocna może okazać się pasta do zębów. Rozprowadzenie jej niewielkiej warstwy na ranie bardzo szybko przyniesie nam kojące uczucie ulgi.

Farbowanie włosów

Najgorszy koszmar osób często farbujących włosy to uporczywe plamy wokół linii włosów, których po prostu nie da się pozbyć. Na szczęście pasta do zębów umożliwi nam ich łatwe usunięcie. Jeszcze lepszym pomysłem jest rozprowadzenie odrobiny substancji bezpośrednio przed farbowaniem. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pięknym kolorem naszych włosów, bez konieczności martwienia się o plamy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama