Reklama

Pielęgnacja twarzy i ciała pudrem neem

Neem lub inaczej miodla indyjska, to niesamowita roślina, która łączy w sobie właściwości bardzo skuteczne w leczeniu różnych dolegliwości ciała. W Indiach od dawna używa się neem do pielęgnacji skóry. Nawet aktualnie te liście są używane w różnych ziołowych produktach do skóry i włosów, zapewniających wiele korzyści. Neem może być produktem na każdy problem skórny, gdyż posiada antybakteryjne i przeciwgrzybiczne właściwości. Ma również działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, przeciwpierwotniakowe, a dodatkowo neem zawiera antyoksydanty. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści neem zapewni twojej twarzy i ciału.

Reklama

Neem na alergie skórne i wysypkę

Czy masz wrażliwą skórę, która często łapie wysypkę? Spróbuj wody neem, a zobaczysz efekty jeszcze tego samego dnia.

Zamocz 15-20 liści neem w dwóch szklankach wody, a następnie podgrzej i gotuj, aż połowa wody wyparuje. Odcedź, a następnie użyj wywaru do przemycia twarzy. Powtórz 3-4 razy dziennie, aż zauważysz rezultaty.

Neem na trądzik i pryszcze

Trądzik i pryszcze mogą być problemem wielu ludzi. Neem ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Nie tylko zabija bakterie, które powodują wypryski, ale także redukuje stan zapalny.

Zamocz 10-12 liści neem w wodzie i gotuj przez 20-30 minuty, a następnie ugnieć liście na pastę. Nałóż ją bezpośrednio na trądzik lub pryszcze. Zostaw na tak długo, jak chcesz. Nawet w przypadkach ostrego trądziku po tygodniu zauważysz poprawę.

Neem kontroluje wydzielanie sebum

Neem bardzo skutecznie kontroluje ilość sebum wydzielanego przez pory. Dla ludzi, którzy nie radzą sobie z jego nadmiarem, neem może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Przygotuj gęstą pastę z liści neem i dodaj do niej 4-5 kropli soku z cytryny. Nałóż pastę na całą twarz na około 20 minut. Zmyj pastę wodą i wysusz twarz.

Neem na jednolitą skórę

Jeśli przeszkadza ci niejednolity koloryt skóry, neem może ci pomóc.

Przygotuj pastę z 10-12 liści i dodaj 1 łyżeczkę pasty z kurkumy. Do przygotowania pasty z kurkumy powinno użyć się świeżego korzenia kurkumy, a nie sproszkowanej wersji dostępnej w supermarketach. Nałóż przygotowaną pastę na twarz i zostaw na 20 minut, a następnie zmyj wodą. Używaj pasty codziennie, a po dwóch tygodniach zauważysz rezultaty.

Olej neem na zaskórniki

Zaskórniki to problemy wielu kobiet. Jeśli twoja skóra potrzebuje dokładnego czyszczenia, by się ich pozbyć, wypróbuj oleju neem, a zaskoczą cię rezultaty.

Wymieszaj 2-3 krople oleju neem z 2-3 kroplami wody i nałóż na skórę w miejscu występowania zaskórników. Zostaw na 10 minut, a następnie zmyj wodą. Taki zabieg może skutecznie zmniejszyć zaskórniki i zapobiec powstawaniu nowych.

Neem na zmniejszenie suchości skóry

Z jednej strony neem zmniejsza produkcję sebum, a z drugiej może również zapobiegać przesuszaniu się skóry.

Przygotuj gładką pastę z 10-12 liście neem i dodaj do niej 3-4 krople olejku z trawy cytrynowej. Nałóż pastę na twarz i zostaw na 20 minut, a następnie zmyj wodą.

Maksymalne stężenie aktywnych składników neem można znaleźć w olejku z nasion neem. Liście i kora również je zawierają, ale w mniejszych ilościach. Dlatego też przed użyciem oleju z nasion neem rozcieńcz go najpierw innym olejem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama