Reklama

Olejowanie włosów: Jakich olejków używać?

Olejowanie włosów to stary i sprawdzony sposób ich pielęgnacji. Olejki naturalne głęboko nawilżają włosy, odżywiają je i regenerują. Zalecane są dla różnych typów włosów, nawet przetłuszczających się. By zobaczyć pozytywne efekty ich działania, wystarczy jedynie dobrać odpowiedni olejek do naszych włosów i stosować go zgodnie z zaleceniami. Podpowiadamy, jak olejować włosy i jakie olejki stosować do konkretnego typu włosów.

Dlaczego warto olejować włosy?

Olejowanie przynosi same korzyści dla naszych włosów. W efekcie stają się one odżywione, bardziej sprężyste i głęboko nawilżone. Ponadto, lepiej wchłaniają składniki zawarte w kosmetykach przeznaczonych do ich pielęgnacji. A to wszystko dzięki składnikom odżywczym, które znajdziemy w naturalnych olejkach. Sprawdźmy, jaki olejek wybrać do konkretnego typu włosów.

Jaki olej do jakich włosów

By stosowanie olejku przyniosło pozytywne efekty dla naszych włosów, należy dobrać go odpowiednio do typu włosów. Na początek należy określić ich porowatość (pomoże nam w tym fryzjer), a dopiero później wybrać olejek. Oto kilka popularnych olejków oraz ich właściwości.

Olejek migdałowy

Olejek migdałowy najlepiej sprawdzi się w pielęgnacji włosów średnio i wysokoporowatych. Dzięki obecności wielu witamin oraz minerałów świetnie regeneruje, odżywia i nawilża włosy. Regularnie stosowany zmniejszy ich łamliwość, poprawi wygląd i ochroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto, olejek migdałowy przyspiesza porost włosów.

Olejek arganowy

Olejek arganowy nadaje się do każdego typu włosów. Znajdziemy w nim sporo witamin, kwasów tłuszczowych, polifenoli, fisteroli oraz karotenoidów. Olejek arganowy regeneruje włosy, nawilża je i wzmacnia. Powinny stosować go osoby, których włosy są słabe, przesuszone i łamliwe.

Olejek z pestek śliwek

Z kolei olejek z pestek śliwek to świetny wybór dla włosów wysokoporowatych oraz przesuszonych. Bardzo szybko się wchłania i szybko przynosi pozytywne efekty działania. Zaletą olejku z pestek śliwek jest również jego lekkość, przez co nie obciąża on włosów. Regularnie stosowany sprawi, że włosy będą miękkie, lśniące i mocne.

Olejek lniany

Olejek lniany, podobnie jak arganowy, nadaje się do każdego typu włosów. Skutecznie odbudowuje włosy zniszczone i głęboko nawilża włosy suche. Znajdziemy w nim różnorodne kwasy tłuszczowe, które przyspieszają porost włosów i wzmacniają je. Olejek lniany jest niezbędny w pielęgnacji włosów zniszczonych i wypadających.

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy najlepiej nadaje się do włosów łamliwych, zniszczonych i wypadających. Znany jest z działania wzmacniającego włosy i przyspieszającego ich porost. Świetnie sprawdzi się w maseczkach z dodatkiem żółtka jajka oraz miodu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy nie bez przyczyny zaliczany jest do grupy najlepszych naturalnych kosmetyków. Ma nie tylko fenomenalny wpływ na skórę, ale także na włosy i paznokcie. Najlepiej sprawdzi się w pielęgnacji włosów niskoporowatych oraz średnioporowatych. Olej kokosowy przede wszystkim nawilża i odżywia włosy. Przed jego nałożeniem, należy go podgrzać, by się rozpuścił. Łatwiej będzie zaaplikować go na włosy.

Jak olejować włosy?

W olejowaniu włosów nie ma nic trudnego i skomplikowanego. Najlepiej stosować go na włosy suche i nieumyte. Wówczas wchłania się najlepiej. Zaczynamy od wlania niewielkiej ilości oleju do małego naczynia. Następnie moczymy w nim opuszki palców i wcieramy we włosy oraz skórę głowy. Pozostawiamy na włosach przez kilka minut, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama