Olej migdałowy: Doskonały na skórę i włosy
Pozyskiwany z pestek słodkich migdałów olej to pod wieloma względami kosmetyk idealny. Działa na skórę kompleksowo - perfekcyjnie ją regeneruje, nawilża, łagodzi, nadaje jej blask - i jednocześnie nieinwazyjnie, bo nie uczula i nie wywołuje podrażnień. Śmiało może zastąpić krem typu antyage, bo skutecznie i w pełni naturalnie spowalnia procesy starzenia i redukuje widoczność zmarszczek. Nie sprawia też żadnych problemów przy aplikacji i stanowi świetny dodatek do pielęgnacyjnych maseczek, peelingów, kremów, balsamów, perfum czy mydeł. To chyba wystarczająca rekomendacja, żeby po olejek migdałowy sięgać chętnie i często. O jego rozmaitych walorach przeczytacie poniżej.
Surowcem naturalnego kosmetyku są pestki owoców migdałowca pospolitego. Pozyskiwany jest w procesie ich tłoczenia na zimno. Wyróżnia go złocista barwa, nietuzinkowy zapach i tłusta, ale jednocześnie łatwo wchłanialna konsystencja, którą z pewnością pokocha twoja skóra.
Olej migdałowy: Źródło odmładzających witamin
Zawarte w oleju migdałowym witaminy i składniki mineralne sprawiają, że uchodzi za doskonały środek pielęgnacyjny i dodatek do rozmaitych kosmetyków, jak choćby kremów, balsamów, maseczek czy perfum. Znajdziemy w nim przede wszystkim:
- uchodzące za "witaminy młodości" A i E, które torpedują działanie wolnych rodników, stymulują produkują kolagenu i hamują wszystkie niekorzystne procesy, towarzyszące procesom starzenia się skóry, a zwłaszcza niwelują widoczność zmarszczek. Ponadto doskonale nawilżają cerę i odżywiają włosy, hamując ich wypadanie.
- witaminę B, która posiada właściwości regenerujące czy antyseptyczne i przyspiesza proces gojenia się ran. Działa też przeciwstarzeniowo, niwelując widoczność zmarszczek.
- witaminę D, która świetnie regeneruje naskórek i łagodzi wszelkie podrażnienia
Odżywczy olej migdałowy to także doskonałe źródło niezbędnych składników mineralnych, a przede wszystkim:
- cynku - naturalnego "pochłaniacza" sebum, który dba o prawidłowe pH skóry i i usuwa wszelkie stany zapalne,
- potasu, który działa na skórę nawilżająco,
- sodu, który wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe i perfekcyjnie nawilża skórę,
- fosforu, który działa na skórę regenerująco i wzmacniająco
- manganu - niwelatora zmarszczek
- magnezu, który stymuluje odbudowę naskórka i cebulek włosów
- protein - niezbędnych dla odbudowy kruchych i łamliwych włosów.
Olej z migdałów: Jak działa na skórę?
Regularna aplikacja oleju migdałowego daje wymierne i błyskawiczne rezultaty. Dzięki niemu nasza skóra jest doskonale odżywiona, nawilżona i zregenerowana, zwłaszcza gdy wykazuje tendencję do podrażnień. Śmiało mogą po niego sięgać także osoby ze skórą problematyczną - skłonną do alergii, trądziku czy wyprysków, bo nie powoduje uczuleń. Olej migdałowy to także rywal kosmetyków typu antyage. Skutecznie niweluje widoczność zmarszczek, wygładza, uelastycznia i ujędrnia skórę. W dodatku bardzo łatwo się wchłania. Najlepiej aplikować go bezpośrednio na starannie oczyszczoną skórę tuż przed snem, a w ciągu dnia wzbogacać nim pielęgnację, dodając go do rozmaitych maseczek, peelingów czy kremów. Doskonale sprawdzi się także jako element masażu, kąpieli czy demakijażu.
Bogata zawartość protein sprawia, że olej migdałowy to idealny preparat do pielęgnacji cienkich, suchych i rozdwajających się włosów. Sprawia, że nasze kosmetyki szybko się regenerują i przestają się kruszyć czy wypadać. Najlepsze efekty uzyskamy stosując zabieg tak zwanego olejowania. Jak go wykonać? Wystarczy nałożyć olejek migdałowy na całą długość włosów i pozwolić mu działać co najmniej przez godzinę lub dwie. Dla wzmocnienia rezultatów na głowę można założyć foliowy czepek i owinąć ją ręcznikiem. Po kuracji włosy myjemy tradycyjnie szamponem. Olejowanie należy regularnie powtarzać i wykonywać co najmniej trzy razy w tygodniu.
Olejek migdałowy: Przechowywanie
Olejek migdałowy przechowuj zawsze w zaciemnionym miejscu i w szklanym pojemniku. W przeciwnym wypadku straci swoje dobroczynne działanie.