Oczyszczanie skóry olejem, czyli jak uzyskać piękną, nieskazitelną cerę

Doskonała, porcelanowa cera to marzenie niemal wszystkich kobiet. Spędzamy wiele godzin, szukając w Internecie najlepszego sposobu na tłustą lub suchą i szarą skórę czy zaskórniki, ale bez żadnego efektu. Wydajemy fortunę na kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które niekiedy nawet pogarszają stan naszej skóry. Czy jest więc coś, co można zrobić, by uzyskać piękną cerę? Trudno w to uwierzyć, ale odpowiedź jest banalnie prosta. Być może brzmi to zaskakująco, ale mycie twarzy olejem to rozwiązanie na tego typu problemy. Olej działa podobnie na wszystkie rodzaje skóry, od bardzo suchej i matowej, poprzez mieszaną, po skórę tłustą i skłonną do wyprysków. Oczyszcza skórę i nadaje jej świeży, młody wygląd.

W jaki sposób olej działa na skórę?

Tłuszcz znajdujący się na skórze łączy się z brudem, twardnieje, zatyka pory i staje się przyczyną wyprysków. Olej rozpuszcza go, uwalniając skórę z zanieczyszczeń. Daje również skórze odpowiednie nawilżenie potrzebne do zatrzymania nadprodukcji naturalnych tłuszczy skóry. Stosowanie wybranych olejów do oczyszczania skóry zapewnia zamianę zanieczyszczonych tłuszczy skóry na czyste i naturalne. Stosowanie mieszanki prawidłowo dobranych olejów może być doskonałym sposobem na pielęgnację wrażliwej skóry. Jest to również najskuteczniejszy i najtańszy sposób. W niniejszym artykule przedstawiamy uniwersalny przepis na mieszankę olejów przeznaczoną do mycia wszystkich rodzajów skóry. Warto go wypróbować.

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i olej rycynowy

Oliwa z oliwek nawilża skórę i nadaje jej młody, ładny wygląd. Uważa się, że może przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek i łagodzi podrażnioną i wrażliwą skórę. Olej rycynowy ma właściwości pozwalające na dotarcie do porów skóry. Dzięki temu może usuwać brud i bakterie, które się w nich znajdują, a także usuwać zaskórniki. To olej o ciężkiej, tłustej konsystencji, który należy stosować w połączeniu z innym olejem, o właściwościach nawilżających. W przeciwnym razie może nadmiernie wysuszać skórę.

Stosowanie mieszanki olejów ze względu na rodzaj skóry

Dla skóry normalnej używamy mieszanki obu olejów w proporcji 1:1,

W przypadku skóry tłustej, skłonnej do wyprysków, trzeba zmniejszyć ilość oliwy z oliwek i zastosować proporcje 1:3 (1 część oliwy z oliwek, trzy części oleju rycynowego),

Mieszanka dla cery suchej powinna zawierać mniej oleju rycynowego i przygotowujemy ją w proporcji 3:1 (3 części oliwy z oliwek, jedna część oleju rycynowego).

Odpowiednio dobrane składniki mieszamy w małej butelce, która pomieści ilość mieszanki potrzebną do kilku zastosowań. Warto wypróbować najpierw niewielką ilość, aby sprawdzić, jak reaguje nasza skóra. Kilka eksperymentów może pomóc w znalezieniu idealnej dla nas proporcji.

Zastosowanie

Osuszamy dokładnie skórę twarzy i nalewamy kilka kropli mieszanki na dłonie. Rozcieramy ją w dłoniach, a następnie masujemy nią twarz. Wykonujemy taki masaż przez około 1 – 2 minuty. Nie należy zbyt mocno pocierać skóry. Po takim zabiegu warto otworzyć pory skóry, aby ostatecznie je oczyścić. W tym celu nakładamy na twarz ręcznik zmoczony w gorącej wodzie (nie wrzącej). Pozostawiamy go do momentu, kiedy wystygnie i osiągnie temperaturę pokojową (1 – 2 minuty). Ręcznik można użyć do delikatnego usunięcia nadmiaru oleju ze skóry. Nie myjemy skóry żadnym innym preparatem, nawet jeśli czujemy, że wciąż jest tłusta. Taka powinna być. Już po pierwszym zastosowaniu mieszanki olejów skóra powinna być bardziej miękka i nawilżona. Zabieg taki powtarzamy raz lub dwa razy w ciągu dnia. Oczekiwane rezultaty powinny być widoczne już po pierwszym tygodniu stosowania. Warto przemywać skórę mieszanką olejów wieczorem, przed udaniem się na nocny spoczynek. Rano wystarczy wówczas przepłukać twarz wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama