Reklama

Obwisła skóra - naturalne środki zaradcze

Wszyscy chcemy mieć młodzieńczy wygląd, zdrową i gładką skórę. Starszy wiek, przybieranie, albo nagła utrata wagi,powodują, że nasza skóra staje się coraz bardziej obwisła. Ale te czynniki nie są całkowicie odpowiedzialne za wygląd naszej skóry. Za wygląd i kondycję skóry odpowiadają również: nasz styl życia, oraz pokarmy, które spożywamy. Nie da się całkowicie przywrócić dawnej jędrności skóry, ale można znacznie poprawić jej wygląd. Oto kilka przykładów naturalnych sposobów jak zapobiec utracie kolagenu i elastyny.

Regularne przyjmowanie witaminy C

Witamina C jest jednym z najważniejszych składników odżywczych skóry ponieważ robi dwie ważne rzeczy dla naszej skóry. Po pierwsze, zwalcza wolne rodniki, które są jednym z winowajców przedwczesnego starzenia się skóry. Po drugie, kwas askorbinowy i witamina C zwiększają produkcję kolagenu. Kolagen to białko strukturalne, które sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Niedobór witaminy C spowoduje, że skóra stanie się wiotka, sucha i łuszcząca.

Wybierz odpowiednie pokarmy

Odpowiedni rodzaj żywności ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania młodego wyglądu skóry. Dlatego powinno się wprowadzić do codziennego jadłospisu ciemnozielone warzywa, kolorowe owoce, owoce cytrusowe oraz tłuste ryby, gdyż to idealne produkty dla twojej skóry. Produkty te są doskonałym źródłem kolagenu, wzmacniających witamin A i C, a także odżywczych witamin B i E. Zawierają również kompleks pozostałych witamin, minerałów i nawilżających kwasów tłuszczowych. Zrównoważona dieta pozwala utrzymać skórę naturalnie nawilżoną, dzięki czemu jest bardziej elastyczna i sprężysta.

Aktywne tymczasowe rozwiązania

Dobry nawilżający krem jest świetną alternatywą w łagodzeniu starzenia się skóry, jednak jest to chwilowe działanie. Zwiotczała skóra ma zwykle obszerne pory, które mogą być zatkane po użyciu ciężkiego kremu, a tym samym prowadzić do innych problemów skórnych. Właściwe nawilżenie skóry jest bardzo ważne, a starzejąca się skóra potrzebuje bardziej szczegółowych zabiegów. Potrzebuje aktywnego środka, który pozwoli na szybszą odnowę komórek. Jednym z najlepszych rozwiązań w zwalczaniu starzenia się skóry jest witamina A retinol zarówno w formie kremu, najczęściej stosowanego na noc lub w formie suplementu. Udowodniono, że witamina A pobudza odnowę komórek skóry stymulując produkcję kolagenu i utrzymanie go na zdrowym poziomie zarówno w przypadku skóry starzejącej się naturalnie, jak też starzejącej się pod wpływem działania promieni słonecznych.

Koniec z nawykami niszczącymi produkcję kolagenu

Chociaż można zastosować wiele metod w celu zwiększenia produkcji kolagenu, aby zapobiec lub spowolnić proces starzenia się skóry. Jednak nasze nawyki mogą działać w sposób degradujący produkcję kolagenu. Palenie papierosów i brak snu mogą wyczerpać poziom kolagenu, a tytoń szczególnie działa wyniszczająco na skórę. Dym papierosowy zawiera tysiące związków chemicznych, które nie tylko zubożają poziom kolagenu, ale również zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka lub raka skóry. Natomiast brak snu pozbawia skórę możliwości naprawy i odnowy.

Nie ma sposobu, aby całkowicie zatrzymać proces starzenia się, jednak powyższe czynności mogą być realizowane w celu spowolnienia procesu starzenia.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama