Reklama

Niezwykłe właściwości mieszanki aloesu z olejem kokosowym

Aloes i olej kokosowy są cenione za swoje lecznicze właściwości. Aloes jest źródłem przeciwutleniaczy i składników o działaniu przeciwzapalnym, które chronią organizm przed różnymi chorobami. Tłuszcze nasycone w oleju kokosowym, w przeciwieństwie do tłuszczy pochodzenia zwierzęcego, nie są szkodliwe dla organizmu ludzkiego, kiedy spożywane są w umiarkowanych ilościach wykazują wspaniałe właściwości w pielęgnacji włosów i skóry. Ponadto, olej kokosowy działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie, co sprawia, że jest on doskonałym środkiem do leczenia infekcji skóry. Połączenie aloesu z olejem kokosowym daje niezwykły produkt, który można stosować do leczenia wielu dolegliwości.

Leczy suchą skórę

Zarówno aloes, jak i olej kokosowy są doskonałymi środkami nawilżającymi. Ich połączenie stwarza silny produkt, który przynosi szybką ulgę w dolegliwościach związanych z suchą skórą, na przykład w egzemie czy łuszczycy.

Leczy infekcje grzybicze

Olej kokosowy zawiera silne składniki przeciwgrzybicze takie jak kwas kaprylowy, kwas kaprynowy i kwas laurynowy, które hamują rozwój mikroorganizmów. Mieszanina aloesu i oleju kokosowego stosowana zewnętrznie przynosi ulgę w grzybiczych infekcjach skóry.

Zwalcza oznaki starzenia się

Dzięki utrzymywaniu odpowiedniego nawilżenia, aloes i olej kokosowy pomagają w opóźnieniu widoczności zmarszczek. Ponadto, aloes zawiera glukomannan, składnik pochodzenia roślinnego, który stymuluje syntezę kolagenu. Dzięki niemu skóra zachowuje elastyczność. Aloes ponadto zawiera dużo przeciwutleniaczy, które przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Wpływa korzystnie na stan włosów i skóry głowy

Działanie nawilżające mieszanki aloesu i oleju kokosowego pomaga w leczeniu suchej skóry głowy. Witaminy, minerały i aminokwasy zawarte w aloesie w połączeniu z nasyconymi kwasami tłuszczowymi z oleju kokosowego odżywiają mieszki włosowe i stymulują porost włosów.

Leczy oparzenia

Smarowanie oparzonej skóry mieszanką z aloesu i oleju kokosowego przyspiesza jej gojenie się. Łagodzi również ból i stymuluje produkcję kolagenu, biorącego udział w leczeniu oparzeń.

Korzystnie wpływa na poziom cukru we krwi

Medycyna ludowa zaleca spożywanie soku z aloesu w połączeniu z olejem kokosowym w celu zmniejszenia poziomu cukru we krwi. Badania naukowe potwierdzają, iż oba te składniki wykazują działanie obniżające poziom glukozy we krwi. Pomagają też w zmniejszeniu oporności insulinowej, dlatego zaleca się ich spożywanie w cukrzycy typu 2.

Obniża poziom cholesterolu we krwi

Badania naukowe potwierdzają również działanie mieszanki aloes – olej kokosowy obniżające poziom „złego” cholesterolu i trójglicerydów we krwi. W ten sposób zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama