Nietypowe zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało

Medycyna estetyczna rozwija się obecnie w zaskakującym tempie, a zabiegi tego typu są coraz bardziej popularne i tańsze. Od niedawna do grupy kosmetycznych hitów można zaliczyć również bardzo nietypowe, dla niektórych być może nawet odrażające, nieinwazyjne zabiegi poprawiające wygląd skóry i opóźniające jej starzenie się. Okazuje się, że są niezwykle skuteczne, stąd ich popularność. W Stanach Zjednoczonych zrobiły ogromną furorę! Przedstawiamy cztery najchętniej stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Pszczeli jad

Zacznijmy od pszczelego jadu, który kojarzymy z czymś szkodliwym i niebezpiecznym dla naszego zdrowia. Tymczasem, wpływa on fenomenalnie na naszą skórę - ujędrnia ją, wygładza i wypełnia nawet najgłębsze zmarszczki. Najlepiej umówić się na jego aplikację do salonu kosmetycznego, ponieważ zabieg przeprowadzony samodzielnie może nie skończyć się pozytywnie. W celu wzmocnienia efektu na co dzień zalecamy stosować kremy i maski zawierające w składzie pszczeli jad.

Pielęgnacyjny zabieg z udziałem ślimaków

Śluz ślimaka wykazuje wyjątkowo dobroczynne działanie dla naszej skóry, dlatego jest składnikiem wielu kremów i preparatów przeznaczonych do jej pielęgnacji. Ich stosowanie nie jest niczym dziwnym lub odrażającym. Jednak delikatne zniesmaczenie lub ciarki może budzić popularny w ostatnim czasie zabieg z udziałem żywych ślimaków, które chodzą bezpośrednio po skórze. W efekcie śluz, który wydzielają ślimaki, przenika bezpośrednio do naskórka, dlatego metoda ta jest tak skuteczna i popularna, szczególnie w Hollywood. W ślimaczym śluzie znajdują się cenne składniki dla naszej skóry: elastyna, substancje przeciwbakteryjne, a także kwas hialuronowy i glikolowy. Po takim zabiegu skóra jest gładka, głęboko nawilżona i ujędrniona.

Kąpiel w piwie

Piwo wykorzystywano w celach kosmetycznych już w średniowiecznej Europie. Napojem chmielowym myto wtedy całe ciało, by było ono oczyszczone i jędrne. Dzisiaj zapomniano już o tej metodzie, ale kąpieli piwnych można zażyć w niektórych uzdrowiskach, również w Polsce. Jednak największą popularnością cieszą się u naszych sąsiadów Czechów, którzy regularnie ich zażywają. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd skóry, ale i zmniejsza napięcie mięśni oraz pobudza krążenie krwi. Piwo pozytywnie wpływa również na wygląd włosów i paznokci.

Maseczka z ptasich odchodów

Na koniec jeden z najnowszych i zarazem najbardziej szokujących zabiegów kosmetycznych - maseczka z ptasich odchodów, która, podobnie jak ślimaczy śluz, robi furorę wśród Amerykanów. Z tego oryginalnego zabiegu można skorzystać w wielu salonach kosmetycznych. Maseczka ma przede wszystkim oczyścić i zmatowić skórę. Ptasie odchody wykazują również właściwości leczące trądzik oraz regulujące wydzielanie łoju. Warto jednak pamiętać, że do zabiegu nie można wykorzystać odchodów przypadkowego ptaka. Przed nałożeniem ich na skórę powinny zostać przebadane w laboratorium, dlatego zabieg ten powinno wykonywać się wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama