Reklama

Naturalne sposoby usuwania włosów pod pachami

Jeśli chodzi o estetykę to obecność włosów pod pachami jest kwestią sporną. Wszystko zależy od indywidualnych poglądów i wizji piękna. Jednak jeśli mowa o higienie, to owłosienie pod pachami jest podatne na większą potliwość, namnażanie się bakterii, a co za tym idzie – nieprzyjemny zapach. Najbardziej popularnym i najszybszym sposobem usuwania włosów pod pachami jest golenie ich jednorazową maszynką. Niestety, nie jest to sposób najlepszy, ponieważ włosy odrastają bardzo szybko i są mocniejsze. Jak więc skutecznie, tanio i bezpiecznie pozbyć się zbędnego owłosienia? Oto kilka propozycji:

Reklama

Cukier i cytryna

1 łyżkę cukru wymieszaj z 2 łyżkami świeżego soku z cytryny. Tak przygotowaną pastę nałóż na włosy pod pachami i zostaw na kilka minut. Następnie zmyj wilgotnym ręcznikiem. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu. Regularnie stosowany pozwoli usunąć włosy i spowolni proces ich odrastania.

Jajka i mąka kukurydziana

Białko jajka połącz z ½ łyżki mąki kukurydzianej. Gęstą papkę nałóż na włosy pod pachami i zostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz ciepłą wodą.

Mleko i kurkuma

Odrobinę kurkumy wymieszaj z 2 łyżkami mleka. Nałóż na skórę pod pachami i zostaw na 15 minut. Następnie usuń letnią wodą.

Wszystkie składniki są bezpieczne dla skóry, nie podrażniają jej, zawierają minerały, witaminy i przeciwutleniacze zapewniające najwyższy poziom pielęgnacji. To doskonała alternatywa dla chemicznych produktów dostępnych na rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama