Reklama

Naturalne sposoby na piękną opaleniznę

Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu kobiet. Czy można jednak spełnić to pragnienie w bezpieczny i naturalny sposób? Okazuje się, że tak. Z pomocą przychodzą nam niezastąpione, naturalne kosmetyki, takie jak olej kokosowy, olej sezamowy, olej arachidowy, czy olej z awokado. Dzięki nim nasza skóra zyska zarówno piękne zabarwienie i doskonałe nawilżenie, jak i zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem promieni UV. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym dowiesz się, z jakimi składnikami najlepiej je łączyć i w jaki sposób aplikować na skórę.

Olej kokosowy przed opalaniem

Bezpośrednia aplikacja roztopionego oleju kokosowego pozwoli ci uzyskać piękną, brązową opaleniznę. Wystarczy, że po wtarciu go w skórę wystawisz się na działanie promieni słonecznych. Co kwadrans powtarzaj zabieg aplikacji oleju. Pamiętaj, aby nie przesadzić z długością kąpieli słonecznych. 20-30 minut ekspozycji na słońce wystarczy, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D i uzyskać piękną, brązową opaleniznę.

Olejek do opalania z czarną herbatą

Piękną barwę skóry uzyskasz też wykorzystując do kąpieli słonecznych naturalny olejek brązujący. Jak go przygotować? Połącz po dwie łyżeczki oleju z orzechów włoskich, oleju z awokado i oleju sezamowego. Następnie dodaj do mieszanki 5-10 kropli olejku kokosowego i waniliowego. Wszystkie składniki połącz z 1/4 szklanki nierafinowanego oleju kokosowego. Gotowy preparat przelej do ciemnego pojemnika lub buteleczki. Stosuj go za każdym razem, kiedy planujesz wyjść na zewnątrz.

Naturalny płyn do opalania

Nie od dziś wiadomo, że oliwa z oliwek wyjątkowo dobroczynnie wpływa na naszą skórę. Połącz szklankę oliwy z połową szklanki octu jabłkowego, dwoma kroplami jodyny i czterema kroplami olejku lawendowego. Wymieszaj starannie wszystkie składniki. Gotowy preparat przelej do szczelnego naczynia i wstrząśnij. Możesz stosować go bezpośrednio na skórę już po dwóch godzinach od przyrządzenia.

Olejek do opalania z awokado i sezamu

Naturalny, dwuskładnikowy olejek do opalania na bazie awokado i sezamu pozwala uzyskać piękną, brązową opaleniznę. Jak go przygotować? Połącz trzy łyżki oleju z awokado z trzema łyżkami oleju sezamowego. Gotowy olejek aplikuj bezpośrednio na skórę, tuż przed opalaniem.

Naturalny olejek do opalania

W nabyciu apetycznie wyglądającej opalenizny pomoże ci też specjalny, dwuskładnikowy olejek. Połącz trzy łyżki oleju sezamowego z trzema łyżkami oleju arachidowego. Gotowy preparat nanoś bezpośrednio na skórę.

Ochronny preparat przeciwsłoneczny

Chcesz naturalnie zabezpieczyć się przed działaniem szkodliwych promieni UV i jednocześnie zapewnić swojej skórze piękny koloryt? Sięgnij po domowy preparat przeciwsłoneczny. Jak go przygotować? Połącz dwie łyżki oleju sezamowego z dwoma łyżkami żelu aloesowego. Dodaj łyżeczkę płynnej witaminy E i 24 krople eterycznego olejku lawendowego. Starannie zmieszaj składniki i przelej je do buteleczki z atomizerem. Stosuj bezpośrednio na skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama