Reklama

Naturalne sposoby na grzybicę paznokci

Grzybica paznokci dotyczy sporej grupy ludzi. Wyjątkowo łatwo jest zarazić się tą nieprzyjemną przypadłością. Korzystanie z publicznych łazienek czy basenu, a nawet przymierzanie butów w sklepach obuwniczych może powodować grzybicę. Nieleczona, będzie się pogłębiać i powodować uszkodzenia paznokci i skóry. Jeżeli masz grzybicę stóp, koniecznie rozpocznij kurację, która pozwoli ci się wyleczyć. Zamiast sięgać od razu po środki farmakologiczne, zacznij od sprawdzonych domowych metod. Dopiero kiedy one zawiodą skorzystaj z profesjonalnych zabiegów. Są one drogie i często nie przynoszą oczekiwanych efektów. Domowe metody w większości przypadków okazują się wystarczające i z pewnością są dużo tańsze.

Reklama

Ocet

Ocet ma odczyn kwasowy, który pomaga zahamować wzrost pewnych rodzajów grzybów i bakterii. W celu leczenia grzybicy paznokci wymieszaj filiżankę octu z dwoma szklankami ciepłej wody. Zanurz zainfekowany paznokieć w tym roztworze i pozostaw przez 15-20 minut. Po moczeniu nóg w occie umyj je dokładnie w czystej wodzie i wysusz miękkim ręcznikiem. Utrzymanie stóp suchych jest niezwykle istotne w walce z grzybicą. Zabieg z octem powinien być wykonywany codziennie, co najmniej trzy razy dziennie, przez okres do 4 tygodni. Szybko zauważysz różnicę w kolorze paznokcia. Ocet nie tylko zapobiegnie dalszemu rozwojowi grzyba, ale także zwalczy już istniejący problem.

Maść Vick

Aby przekonać się o skuteczności maści Vick w leczeniu grzybicy paznokci wystarczy wetrzeć sporą ilość maści Vick VapoRub na zainfekowany paznokieć dwa razy dziennie. Zabieg najlepiej wykonywać w nocy, kiedy nic nie można zetrzeć maści z paznokcia. Rano wystarczy zmyć maść przy użyciu ciepłej wody. Zabieg powtarzaj, aż zauważysz, że paznokcie są całkowicie zdrowe.

Olejek z oregano

Olejek z oregano ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które sprawiają, że jest bardzo skuteczny w leczeniu grzybicy paznokci. Jednakże nie należy olejku wcierać bezpośrednio w skórę, ponieważ ma bardzo silne właściwości kwasowe, które mogą podrażnić naskórek i powodować rany.

Olejki eteryczne przed zastosowaniem zawsze muszą być zmieszane z olejami nośnikowymi. Wymieszaj więc cztery krople olejku z oregano z trzema kroplami oliwy z oliwek lub olejku migdałowego. Posmaruj mieszanką olejów zainfekowany obszar. Czynność powtarzaj regularnie przynajmniej 4 do 5 razy dziennie przez trzy tygodnie. Nowe paznokcie, które będą odrastały będą zdrowe, jasne i błyszczące

Wybielacz

Wybielacz zawiera chemikalia, które są znane z oddziaływania na wzrost grzybów. Substancje te zabijają już istniejące grzyby i zapobiegają ich dalszemu rozwojowi. W rzeczywistości ludzie, którzy są podatni na infekcje grzybicze często stosują na paznokcie zabieg z wykorzystaniem wybielacza w celu uniknięcia nawrotu zakażenia. Przygotuj kąpiel do stóp mieszając dwie łyżki ciekłego wybielacza z połową wiadra ciepłej wody. Zanurz zainfekowane paznokcie w tej mieszance i pozostaw przez 15 do 20 minut. Powtarzaj ten zabieg dwa razy dziennie przez 4-5 tygodni.

Po każdym zabiegu przemyj stopy używając łagodnego mydła i ciepłej wody. Metoda ta nie jest zalecana dla posiadaczy skóry suchej. Po zastosowaniu wybielacza możesz zauważyć, że twoje paznokcie stają się jaśniejsze niż zwykle. Jest to jednak tylko tymczasowy efekt. Ich kolor powróci do swojego normalnego i zdrowego stanu po przerywaniu kuracji. Pozytywnym elementem tego zabiegu jest to, że jest wyjątkowo skuteczny. Należy jednak pamiętać, o regularnym stosowaniu kąpieli. W przeciwnym razie grzybica może powracać.

Olejek z drzewa herbacianego

Tak jak olejek z oregano olejek z drzewa herbacianego także ma właściwości przeciwgrzybicze, które sprawiają, że olej ten jest bardzo skuteczny w leczeniu różnych zakażeń, w tym grzybicy. Wiele leków aptecznych do leczenia grzybicy paznokci zawiera właśnie ekstrakty z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego, stosuje się również w leczeniu innych chorób, takich jak trądzik, stany zapalne skóry czy łupież.

Połącz 2 ml olejku z drzewa herbacianego z 3 ml oliwy z oliwek i pocieraj codziennie tą mieszanką paznokcie i otaczającą je skórę przez 3 tygodnie. Można również moczyć paznokcie w kąpieli przygotowanej przy użyciu olejku z drzewa herbacianego i wody. Wystarczy zanurzyć paznokcie w mieszaninie 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i 500 ml ciepłej wody. Mocz stopy 10-15 minut dwa razy dziennie.

Czosnek

Od czasów starożytnych czosnek jest stosowany w leczeniu infekcji grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Przeciśnij przez praskę 2 do 3 ząbków czosnku. Zastosuj pastę na zainfekowanego paznokcia, jak również otaczającą go skórę. Owiń całość gazą medyczną lub bandażem i pozostaw przez około 2 godzin. Powtarzaj ten zabieg dwa razy dziennie przez trzy tygodnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama