Reklama

Naturalne sposoby, aby zminimalizować widoczne zmarszczki

Aby zachować piękną i jędrną skórę na twarzy i szyi musimy stosować wiele naturalnych metod, które na długo przyniosą efekty. Skóra na szyi oraz okolicy klatki piersiowej wymaga odpowiedniego nawilżenia, aby wspaniale wyglądać i odpowiednio prezentować się w momencie, kiedy ubierzemy elegancką bluzkę czy sukienkę z głębokim dekoltem. Myślę, że każda kobieta chciałaby czuć się dobrze ze swoim wyglądem, nawet jeśli ma ponad 50 lat. Kobiece piękno jest co prawda ukryte we wnętrz nas, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasze ciało było odzwierciedleniem piękna.

Dlaczego zmarszczki pojawiają się akurat w okolicy szyi i klatki piersiowej?

Oznaki starzenia się skóry takie jak zmarszczki pojawiają się w różnych miejscach na szyi i klatce piersiowej. Produkcja kolagenu zmniejsza się wraz z wiekiem, co negatywnie wpływa na elastyczność skóry. Zmarszczki pojawiają się, w momencie, gdy skóra zaczyna wiotczeć z powodu niewystarczającej elastyczności i ubytku kolagenu. Mimo tego, że staramy się dbać o naszą skórę, często pojawiają się czynniki niezależne od nas, które mogą sprzyjać powstawaniu zmarszczek. Jakie czynniki powodują powstawanie zmarszczek?

Spanie w niewłaściwej pozycji

Niby nic, a jednak ma znaczenie. Spanie w niewłaściwej pozycji, czyli na jednym lub drugim boku sprzyja powstawaniu zmarszczek. Wywieranie zbyt dużego nacisku na skórę szyi i klatki piersiowej powoduje, że pojawiają się zagięcia, wynikiem czego jest nadmierna utrata elastyczności. Mimo wszystko zaleca się, aby spać na plecach, ponieważ nie powoduje to brzydkich zagięć na skórze.

Palenie papierosów

Palenie papierosów oczywiście powoduje trwałe uszkodzenie organizmu oraz przyspiesza proces starzenia się całego ciała. Przyspieszony proces starzenia powoduje, że nasza skóra traci elastyczność, a dodatkowo nikotyna powoduje utrudniony dostęp składników odżywczych, które powodują, że wyglądamy na starszych.

Brak wystarczającej opieki i dbania o skórę

Zaniedbana i wysuszona skóra klatki piersiowej i szyi to najkrótsza droga do powstania zmarszczek. Większość kobiet zbytnio nie koncentruje swojej uwagi na odpowiedniej pielęgnacji skóry w okolicach klatki piersiowej, myśląc, że balsam wystarczy. Prawda jest taka, że cała skóra na naszym ciele potrzebuje takiej samej uwagi i pielęgnacji, aby pięknie wyglądać. Brak składników odżywczych przyczynia się do przyspieszenia procesu starzenia się komórek.

Nadmierna ekspozycja na słońce

Długotrwałe przebywanie na powietrzu w upalny i słoneczny dzień to na pewno przyjemne zajęcie. Jednak powinniśmy pamiętać, że promienie słoneczne powodują uszkodzenie skóry i przyspieszone starzenie się komórek. Promienie UV wpływają na bezpośrednią produkcję kolagenu oraz na elastyczność skóry, co wpływa na starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek.

Nieodpowiednia odzież

Jeżeli większość tkanin, które nosisz są zbyt opięte lub nie przepuszczają powietrza może to negatywnie wpłynąć na Twoją skórę. Odzież wykonana z syntetycznego włókna, może powodować, że skóra będzie nieodpowiednio dotleniona, co spowoduje pojawienie się delikatnych zmarszczek, które niestety z wiekiem będą widoczne.

Wygodny i odpowiednio dobrany biustonosz

Biustonosz powinien być wygodny i dobrze podtrzymywać biust. Kobiety, które kupują za duże lub za małe biustonosze, są z góry skazane na to, że w przyszłości ich piersi będą wyglądały fatalnie. Według badań aż 80 procent kobiet nosi źle dobrany biustonosz! Nieodpowiedni biustonosz to nie tylko zmarszczki ale również koszmarny ból pleców i wady postawy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama