Reklama

Najlepszy krem pod oczy - czyli jaki?

Skóra wokół oczu jest jednym z delikatniejszych obszarów na naszej twarzy. Narażona jest na o wiele szybsze pojawianie się objawów starzenia. Wynika to z jej delikatności oraz o wiele cieńszej warstwy naskórka. Dodatkowo, jest pozbawiona gruczołów łojowych, które odpowiadają za utrzymywanie optymalnego nawilżenia tej strefy. Jak więc dbać o te okolice? Jak wybrać najlepszy krem pod oczy? Podpowiadamy.

Reklama

Najlepszy krem pod oczy - jak starzeje się skóra w tym obszarze?

Skóra wokół oczu jest o wiele cieńsza niż na innych partiach twarzy. Jej grubość to zaledwie pół milimetra. Brak występowania gruczołów potowych powoduje, że jest zdecydowanie bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promienie ultrafioletowe czy wolne rodniki. Zdecydowanie szybciej może ulec przesuszeniu, co przyspiesza pojawianie się zmarszczek.

Podczas mrugania czy mrużenia oczu ten fragment naskórka jest w ciągłym ruchu. Utrwala on powstające zmarszczki mimiczne. Z wiekiem może również pojawić się obrzęk oraz cienie, a w skrajnych przypadkach nawet opadające powieki. Twarz sprawia wtedy wrażenie zmęczonej. Można temu jednak zapobiec, stosując odpowiednią pielęgnację. Najlepszy krem pod oczy to taki, który odpowiednio napina skórę i nawadnia ją. Po pierwszy produkt tego typu można sięgnąć już po osiągnięciu 20. roku życia. Już wtedy cera może wykazywać skłonności do powstawania cieni i opuchlizny.

Krem z filtrem - jaki wybrać pod oczy?

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów tego typu, jednak można wyróżnić kilka podstawowych kategorii ze względu na działanie i potrzeby skóry. Przede wszystkim jest to nawilżający krem pod oczy. Zapobiega on utracie wilgoci, a także wykazuje działanie wygładzające i odświeżające. Jest także świetną bazą pod makijaż. Wiele z tych produktów jest na bazie kwasu hialuronowego i wody wulkanicznej.

Kolejnym typem jest produkt łagodzący. Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Dzięki stosowaniu go cera staje się bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Popularne są również tak zwane boostery. Bazują na zawartości kwasu hialuronowego z dodatkiem kofeiny. Ma to natychmiastowo,"obudzić" nasze spojrzenie. Dodatkowo intensywnie nawadniają i wygładzają drobne zmarszczki. Krem pod oczy produktem idealnym dla osób, które stoją przed wyborem kremu z filtrem. Jaki wybrać, aby dodatkowo wygładził skórę? Najlepsze są te, które neutralizują wolne rodniki i wzmacniają właściwości ochronne fragmentów pod oczami.

materiały promocyjne partnera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama