Reklama

Najlepsze sposoby radzenia sobie z suchą skórą

Zima, to taka pora roku, która przynosi nie tylko przyjemne doznania dla serca i ducha, ale również nieprzyjemną suchość skóry twarzy, dłoni oraz stóp. Wraz ze spadkiem temperatury spada także poziom wilgotności powietrza, a nasza skóra staje się przesuszona przez suche powietrze. Powinniśmy bardzo uważać na naszą skórę, ponieważ natychmiastowo reaguje ona na zmiany wilgotności powietrza. Prowadzi to do przesuszania się skóry i pojawiania się wyprysków.

Reklama

Krem mleczny

Krem mleczny to jeden z najpopularniejszych sposobów na suchą skórę. Obecność w mleku kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na zdrowie skóry. Kwas mlekowy złuszcza suchy i martwy naskórek, a także przyśpiesza produkcję kolagenu. Mleko jest doskonałym źródłem kwasu kaprylowego, który pomaga zachować właściwą równowagę ph skóry. Krem mleczny znakomicie nawilża skórę, co jest bardzo ważne w pielęgnacji skóry suchej.

Składniki:

sok z cytryny – kilka kropel

mleko – 1 łyżeczka

śmietana - 2 łyżeczki

Dodaj sok z cytryny i mleko do śmietany. Nałóż otrzymaną pastę na twarz, ręce i nogi. Pozostaw na 15 minut a następnie spłucz wodą.

Miód

Wśród składników pomagających radzić sobie z suchą skórą nie może zabraknąć miodu, który zawiera właściwości korzystnie wpływające na suchą i łuszczącą się skórę. Miód zawiera duże ilości przeciwutleniaczy. To związki chemiczne, które przenoszą elektrony lub wodór z różnych substancji do substancji utleniających, co zapobiega lub opóźnia zniszczenie komórek. Skóra to największy organ naszego ciała i należy troskliwie o niego dbać. Przeciwutleniacze chronią skórę kontrolując produkcję wolnych rodników, które mogą stanowić główny powód zniszczenia lub śmierci komórek.

Składniki:

miód – 2 łyżeczki

oliwa z oliwek – kilka kropli

Zmieszaj kilka kropli oliwy z oliwek z miodem. Przed kąpielą nałóż przygotowaną miksturę na skórę całego ciała. Pozostaw na 10 minut, a następnie zmyj wodą.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek zawiera cztery główne przeciwutleniacze, które sprawiają, że działa jak substancja myjąca, nawilżająca, a także chroniąca naszą skórę. Witamina A i witamina E to najistotniejsze przeciwutleniacze. Witamina E pomaga neutralizować utleniające działanie wolnych rodników, które niszczą kolagen i stanowią główną przyczynę zmarszczek i suchości skóry. Witamina E redukuje reakcję łańcuchową wolnych rodników. Witamina A zagęszcza i stymuluje skórę właściwą, a także redukuje zmarszczki i zwiększa przepływ krwi w powierzchni skóry.

Składniki:

oliwa z oliwek – kilka kropli

cukier brązowy – 1 łyżeczka

Dodaj kilka kropli oliwy z oliwek do cukru. Wetrzyj pastę w suchą skórę. Pozostaw na 15 minut, a następnie zmyj wodą.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to jeden z najbardziej znanych domowych sposobów na radzenie sobie z suchą skórą w zimie. To znakomite źródło tłuszczy nasyconych, białek, kwasu kaprylowego i witaminy E. Udowodniono, że olej kokosowy świetnie sprawdza się w przypadku problemów skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy egzema. To środek złuszczający, który pozwala pozbyć się martwego naskórka, a także brudu i zanieczyszczeń blokujących pory. Zawierając dużo potasu, ale mało sodu olej kokosowy redukuje podwyższone ciśnienie krwi i obniża ryzyko wystąpienia ataku serca oraz chorób serca. Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, a także odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu właściwej wagi.

Składniki:

olej kokosowy

Przed położeniem się spać wieczorem nasmaruj całe ciało olejem kokosowym. Rano zmyj go wodą.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama