Reklama

Mity na temat cellulitu, o których musisz wiedzieć

Aż 90 procent kobiet ma problem z cellulitem. Niestety problem ten nie dotyczy tylko starszych pań. Już młode dziewczęta walczą z tą przypadłością. Cellulit nie jest też oznaką otyłości. Nawet szczupłe osoby mogą mieć tak zwaną skórkę pomarańczową. Wokół cellulitu i jego zwalczania powstało wiele mitów, które musisz poznać, aby wiedzieć, które informacje są prawdziwe i móc skutecznie zwalczać tę nieestetyczną przypadłość. Poznasz je w dalszej części artykułu.

Mit nr 1: Tylko osoby z nadwagą mają cellulit

Nie jest to prawdą. Cellulit to tkanka tłuszczowa pod powierzchnią skóry, która objawia się nierówną powierzchnią, ponieważ napiera na tkankę łączną, przez co widzimy wgłębienia i wybrzuszenia . Podczas gdy nadwaga może spowodować jedynie to, że cellulit stanie się bardziej widoczny, to na powstawanie cellulitu ma wpływ starzenie się organizmu, genetyka, a nawet uszkodzenia skóry spowodowane nadmiernym wystawieniem na działanie słońca. Tak więc cellulit może się przytrafić zarówno kobietom szczupłym i tym okrąglejszym.

Mit nr 2 : Odchudzanie pozwoli pozbyć się cellulitu

Ponieważ wahania masy ciała są kluczowym czynnikiem powstawania cellulitu, utrata wagi może rzeczywiście zaostrzyć wygląd zmian, oczywiście w zależności od tego, jak tracisz zbędne kilogramy. Restrykcyjne diety nie są zdrowe, ale mogą również sprawić, że cellulit będzie bardziej widoczny, ponieważ tracąc szybko dużo masy skóra straci swoją sprężystość. Przez to o wiele bardziej widoczne będą wgłębienia i wybrzuszenia na skórze.

Mit nr 3: Trening cardio jest odpowiedzią na cellulit

Przede wszystkim: Tak, ćwiczenia mogą wzmacniać strukturę skóry, usprawnić krążenie krwi i zwiększyć elastyczność naskórka. Ale nie spodziewaj się, że krótki trening na bieżni zwalczy twój cellulit. Trzeba być naprawdę systematycznym, aby wygładzić skórę i pozbyć się cellulitu. Dodatkowy trening z pewnością ci nie zaszkodzi, a na pewno poprawi twoje samopoczucie

Mit nr 4: Kremy ujędrniające skórę zlikwidują cellulit

Niestety wbrew temu, co mówią etykiety kremów na cellulit żadne kremy (bez recepty lub na receptę) nie poradzą sobie z trwałym zredukowaniem cellulitu. Niektóre produkty, szczególnie te zawierające retinol, mogą prowadzić do czasowego zmniejszenia widoczności małych wgłębień, a więc cellulit wydaje się zredukowany, ale długoterminowo żaden produkt nie poradzi sobie ze skórką pomarańczy.

Mit nr 5: Liposukcja może zmniejszyć widoczność cellulitu

Nie tylko jest to kosztowny i bolesny zabieg, ale liposukcja może w rzeczywistości pogłębić cellulit, ponieważ ingeruje w rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, co może powodować rozprzestrzenienie cellulitu nawet tam, gdzie wcześniej go nie było. Trzymaj się regularnych ćwiczeń, zamiast decydować się na takie zabiegi, a może po prostu zaakceptuj swój wygląd, w końcu cellulit może dotyczyć dosłownie każdego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama