Reklama

Maseczka z sody oczyszczonej na trądzik i zaskórniki

Cera tłusta, z rozszerzonymi porami i skłonna do wyprysków wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli o nią nie zadbamy na naszej twarzy szybko pojawią się zaskórniki, które blokują ujście porów skóry. Poza tym szybko ulegają zakażeniom przez bakterie i powodują powstawanie pryszczy.

Reklama

Jednym ze sposobów walki z rozszerzonymi porami jest domowa maseczka z sody oczyszczonej. Zawiera właściwości, które pomagają oczyścić pory z brudu i nadmiaru sebum, delikatnie złuszczyć naskórek i poprawić równowagę pH skóry. Działa antyseptycznie i przeciwzapalnie.

Składniki:

Do przygotowania maseczki potrzebne są jedynie 2 łyżki sody oczyszczonej i 2 łyżki wody.

Przygotowanie:

Sodę wystarczy wymieszać z wodą do otrzymania kremowej konsystencji. Jeśli pasta jest zbyt rzadka, należy dodać więcej sody. Jeśli zbyt gęsta – wody.

Wskazówki:

Nie należy używać jako zamiennika proszku do pieczenia. Nie posiada on takich samych właściwości jak soda oczyszczona, jest silniejszy i może uszkodzić skórę.

Maseczkę należy nakładać na oczyszczoną skórę, delikatnie rozprowadzając ją okrężnymi ruchami. Pozostawić na 10-15 minut. Następnie zmyć ciepłą wodą i nawilżyć jak zwykle.

Maseczkę można stosować maksimum 2 razy w tygodniu.

Przed zastosowaniem maseczki koniecznie należy sprawdzić, jak nasza skóra reaguje na preparat. W tym celu odrobinę pasty nakładamy np. na szyję lub dekolt. Jeśli dojdzie do podrażnienia, maseczki nie należy stosować na skórę twarzy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama