Reklama

Maść cynkowa: Jak stosować?

Maść cynkowa to tani i skuteczny sposób na walkę z wieloma dolegliwościami skórnymi. Nasze babcie z powodzeniem stosowały ją na poparzenia czy krostki. Preparat jest łatwo dostępny w aptekach - działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie się ran. Jego kluczowym składnikiem jest cynk, który niezwykle korzystnie wpływa na skórę. Jak stosować maść cynkową? Komu maść cynkowa może szkodzić?

Reklama

Maść cynkowa na oparzenia

Maść cynkowa działa przeciwzapalnie, przyspiesza regenerację naskórka i gojenie się ran. Jest pomocna w walce z owrzodzeniami. Dlatego warto stosować ją na poparzoną (działa także na poparzenia słoneczne) lub źle gojącą się skórę. Będzie pomocna przy podrażnieniach skóry i stanach zapalnych związanych z nadpotliwością.

Maść cynkowa na trądzik i opryszczkę

Maść cynkowa jest również skuteczna w zwalczaniu trądziku. Cynk wykazuje właściwości ściągające i osuszające, spowalnia też namnażanie się bakterii, które odpowiadają za wypryski i inne niedoskonałości cery. Maść cynkowa przyspiesza także leczenie opryszczki.

Jak stosować maść cynkową?

Maść cynkową należy stosować miejscowo na podrażnioną lub poparzoną skórę. Nie powinno się nakładać zbyt grubej warstwy, żeby nie doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry. Preparat najlepiej stosować raz dziennie, np. na noc.

Kiedy nie stosować maści cynkowej?

Maści cynkowej nie powinny stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby, które mają nadwrażliwość na tlenek cynku. Stosowanie maści cynkowej u dzieci poniżej 3. roku życia należy skonsultować z lekarzem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama