Reklama

Kosmetyki na zimę – jakie stosować, których unikać?

Zima nie jest łatwym czasem dla naszej skóry. Nieustanne wiatry, mrozy, zmiany temperatur, suche powietrze - to wszystko bardzo negatywnie na nią wpływa. Dlatego też ważne jest, aby w tym okresie szczególnie się o nią zatroszczyć. Bardzo istotny jest odpowiedni dobór kosmetyków. Te, których używaliśmy wiosną i latem, niekoniecznie sprawdzą się teraz. Oto kilka rad, które pomogą ci zadbać o siebie zimą.

Krem to podstawa

Kremy to podstawa pielęgnacji. W okresie zimowym dobrze sprawdzą się te o bardziej treściwej, tłustej konsystencji. Najlepiej, aby wspomagały regenerację, nawilżały i posiadały w swoim składzie witaminę A, która nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również wzmacnia układ odpornościowy oraz witaminę E, zwaną "witaminą młodości", która opóźnia starzenie się skóry. Jednocześnie unikajmy stosowania zbyt tłustych i ciężkich kremów - zwłaszcza, gdy nasza skóra tego nie wymaga, gdyż mogą ją obciążyć i zapychać pory.

Dobierając kosmetyki, warto zwrócić uwagę, w jakim stanie jest cera. (Kwestia ta jest bardzo indywidualna). Na tej podstawie jesteśmy w stanie najlepiej ocenić, czego jej może brakować i jakie kosmetyki kupić. Nie kierujmy się całkowicie tym, co przeczytaliśmy w internecie, czy też tym, co kupuje znajoma, tylko skupmy się na sobie i swoich potrzebach.

Nie zapomnijmy o dłoniach

Niezwykle ważna jest pielęgnacja rąk. W okresie zimowym są one bardzo narażone na przesuszenie, odmrożenia czy podrażnienia. Odpowiedni krem powinniśmy mieć zawsze przy sobie i używać go kilka razy w ciągu dnia. Podobnie jak krem do twarzy musi mieć właściwości nawilżające i natłuszczające. Nie powinien być jednak za ciężki. Najlepiej, aby zostawiał delikatną warstwę na skórze.

Makijaż

Wbrew pozorom makijaż może być świetną formą ochrony. Ważne, aby podkład, który w tym okresie wybieramy, był mocno kryjący, tłusty, gęsty i zawierał filtr UV. W ten sposób sprawimy, że niezwykle wrażliwa skóra twarzy nie będzie aż tak bardzo narażona na niesprzyjające czynniki, takie jak zimno, wiatr, czy promienie słoneczne (które też mogą być silne w tym okresie) oraz stanie się mniej podatna na przesuszenia. W kwestii makijażu ust należy unikać ciężkich, matowych pomadek, szczególnie tych zastygających. Niezależnie, czy jest to lato czy zima, tego typu szminki mogą mieć właściwości wysuszające. Ich miejsce powinny zająć balsamy nawilżające i błyszczyki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama