Reklama

Korzyści płynące z kąpieli w soli Epsom

Sole Epsom wykorzystywane są od setek lat w wielu kulturach jako preparaty lecznicze, poprawiające urodę, a także jako naturalne środki do sprzątania. Posiadają szczególne właściwości detoksykujące organizm. Dla zdrowia i urody zaleca się regularne kąpiele w solach Epsom. Obecnie, z łatwością dostaniemy je w sklepach ogrodniczych, aptekach i drogeriach, gdyż preparat ten posiada naprawdę wiele różnorodnych zastosowań. Poniżej przedstawiamy prozdrowotne właściwości kąpieli w soli Epsom.

Reklama

Jak działa kąpiel w soli Epsom?

Tym, co odróżnia sól Epsom od tradycyjnej soli jest czysty skład mineralny. Podstawowym i jedynym jej składnikiem jest siarczan magnezu, który stymuluje detoksykację organizmu. Kontakt skóry z solą Epsom aktywuje proces, znany pod nazwą „odwrócona osmoza”, który polega na eliminowania szkodliwych toksyn z organizmu. Dzięki temu siarka i magnez łatwo przenikają do krwi, usprawniając jej przepływ, podwyższając poziom tlenu w organizmie, redukując stany zapalne oraz poprawiając pracę mięśni i nerwów. Obydwa te pierwiastki są bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Magnez odpowiada za wiele ważnych procesów, które w nim zachodzą, natomiast siarka poprawia naszą urodę.

Regularne kąpiele w soli Epsom pozwalają zatem utrzymać odpowiedni poziom siarki i magnezu w organizmie, poprawiając naszą kondycję zdrowotną i urodę. Występując w postaci siarczanu magnezu, skutecznie eliminują toksyny i zanieczyszczenia z organizmu.

Systematyczna kąpiel w tej dobroczynnej soli może złagodzić objawy takich schorzeń, jak:

• Grzybica paznokci;

• Grzybica skóry stóp;

• Skręcenia kostki;

• Ból mięśni;

• Stłuczenia.

Kąpiele w solach Epsom szczególnie zaleca się osobom, które cierpią na przewlekłe choroby lub bóle, a także choroby kości i stawów. Siarczan magnezu pozwala utrzymać równowagę minerałów w organizmie, jednocześnie chroniąc go przed schorzeniami. Sól Epsom skutecznie zwiększa odporność, redukuje napięcie i stres. Ponadto, pomaga nam zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Pozytywnie wpływa również na urodę. Relaksacyjna kąpiel w soli Epsom wygładzi i odkazi skórę, a także wzmocni jej warstwę ochronną.

Jak przygotować leczniczą kąpiel z soli Epsom?

Na kąpiel należy przeznaczyć około 40 minut: 20 minut na pozbycie się toksyn i kolejne 20 na wchłonięcie minerałów obecnych w wodzie. Zacznij od napełnienia wanny ciepłą wodą. Następnie dodaj do wanny odpowiednią ilość soli:

• ½ filiżanki dla dzieci o wadze poniżej 27 kilogramów;

• 1 filiżanka dla osób ważących od 50 do 68 kilogramów;

• 2 filiżanki dla osób, których waga znajduje się w przedziale 68 – 90 kilogramów.

Do kąpieli zaleca się dodać również kilka kropel oliwy z oliwek, która doskonale nawilży twoją skórę i zadziała antyoksydacyjnie. Jeśli podczas kąpieli chcesz dokładnie wypocić toksyny, dodaj do niej pieprz cayenne i imbir. Efekt będzie zdumiewający!

Uwaga:

Kąpieli w soli Epsom powinny unikać kobiety w ciąży, a także osoby, u których występują otwarte rany i oparzenia.

Sól Epsom posiada wiele pozytywnych właściwości dla naszego zdrowia i urody. Warto zatem zainwestować w ten produkt i przekonać się o jego dobroczynnym działaniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama