Kleopatra nie pomijała jej w rytuale pielęgnacyjnym. Twoje stopy pokochają mleczną kąpiel

Walka z popękanymi i szorstkimi piętami może przypominać stanięcie do boju z wiatrakami. Usunięty naskórek zdaje się wracać tak szybko, jak bumerang, a dodatkowo ze zdwojoną siłą. Jeśli wygląd naszych pięt jest daleki od ideału, przygotujmy im odżywczą kąpiel. Na liście zakupów znajdują się tylko dwa łatwo dostępne składniki, które przygotują stopy do nadchodzącej wiosny.

Dlaczego pięty pękają?

Popękane i szorstkie pięty to problem, który towarzyszy nam przez cały rok. Jesienią i zimą ukrywamy je pod grubymi rajstopami i ciepłymi skarpetkami. Sytuacja komplikuje się wiosną oraz latem, kiedy chętniej sięgamy po odsłonięte obuwie. Co zatem powoduje nadmierne przesuszanie, a w efekcie pękanie stóp?

Główna przyczyna tkwi w niewłaściwej pielęgnacji lub jej całkowitym braku. Na szybsze rogowacenie naskórka ma także wpływ nieodpowiednio dobrane obuwie, które nosimy na co dzień. W aptekach oraz drogeriach znajdziemy szeroki wybór produktów, które mają dogłębnie złuszczyć oraz nawilżyć szorstkie pięty. Zanim jednak na dobre znikniemy między sklepowymi półkami, sięgnijmy po domową metodę. Jej sekretem są mleko oraz soda.

Reklama

Sprawdź: Domowy sposób na zmęczone i obolałe stopy

Co daje moczenie stóp w mleku z sodą?

W pielęgnacji stóp, mleko i soda oczyszczona to duet niezastąpiony. Oba produkty świetnie się uzupełniają, działając na popękane i nieprzyjemne w dotyku pięty lepiej niż niejeden drogi krem.

W mleku znajdziemy wartościowy kwas mlekowy, który ma działanie silnie zmiękczające skórę, a soda, dzięki swoim właściwościom ścierającym zastąpi drogie elektryczne tarki. Podczas kolejnej wizycie w sklepie kosmetycznym możemy również z powodzeniem zrezygnować z zakupu pumeksu. Soda bez problemu usunie szorstki naskórek, wygładzi oraz wypoleruje pięty.

Sprawdź: 5 domowych sposobów na piękne stopy

Kąpiel mleczno-sodowa krok po kroku

Lista składników, podobnie jak sam przebieg kąpieli, jest wyjątkowo nieskomplikowana. Potrzebujemy do niej jedynie zwykłego mleka oraz opakowania sody oczyszczonej. Kiedy przygotujemy niezbędne produktu, postępujmy według poniższych zaleceń.

  1. Zaczynamy od podgrzania 500 ml mleka w garnku, a następnie przelewamy je do dużej miski lub miednice. Ważne, by w sposób komfortowy ułożyć w niej stopy.
  2. Zamoczone stopy trzymamy w mleku przez ok. 5-10 minut.
  3. Po tym czasie zaczynamy wcierać w mokrą skórę 2-3 łyżeczki sody oczyszczonej. Postarajmy się robić to z wyczuciem i nie pomijajmy żadnego fragmentu skóry. Szczególną uwagę poświęćmy piętom, gdyż to właśnie tam zbiera się najwięcej zrogowaciałego naskórka.
  4. W kolejnym kroku ponownie moczymy stopy w kąpieli mlecznej przez 5 minut, a na końcu spłukujemy je pod ciepłą i bieżącą wodą.
  5. Rytuał pielęgnacyjny zamykamy dokładnym osuszeniem stóp oraz wtarciem ulubionego kremu nawilżającego. W efekcie pozbędziemy się popękanych pięt, a nasze stopy zachwycą gładkością.

By utrzymać efekty na dłużej, postarajmy się przygotowywać taką kąpiel dla stóp przynajmniej raz w tygodniu.

Sprawdź również:

Niedoceniane części jaj. Przynosi ulgę na chore stawy, poprawia pracę serca

Wyjątkowy rytuał na miłość. W tych dniach ma szczególną moc

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama