Reklama

Kilka sposobów aby skutecznie pozbyć się cellulitu

Każda kobieta na pewno wie czym jest cellulit. Jednak jako, że nie tylko kobiety korzystają z Internetu to w celu wyjaśnienia przypominamy, że cellulit składa się z tłuszczu i tkanki łącznej, która zwie się kolagenem. Dodatkowo, samo to, że jesteśmy kobietami z góry skazuje nas na cellulit, ponieważ kobiety mają trzy warstwy tłuszczu i to w dodatku w obszarach ud oraz pośladków. W przeciwieństwie do kobiet, mężczyźni mają tylko jedną warstwę tłuszczu. Ponadto, w przypadku mężczyzn, kolagen ma zwartą strukturę, co oznacza, że jest bardziej sztywny. U kobiet, kolagen jest podzielony pomiędzy trzema warstwami tłuszczu i to właśnie to powoduje, że na naszym ciele widoczna jest skórka pomarańczowa.

Co jest przyczyną cellulitu?

Cellulit robi się z kilku powodów – nadmiar estrogenów, brak ruchu i ćwiczeń, nadwaga, zła dieta oraz toksyny nagromadzone w organizmie. Wysokie stężenie estrogenów, czyli żeńskich hormonów produkowanych przez jajniki są przyczyną powstawania skórki pomarańczowej, jednak najczęściej to zjawisko jest połączone z nagromadzeniem się nadmiaru toksyn w ciele. Podobno na powstanie cellulitu wpływają również zbyt ciasno dobrane spodnie czy bielizna. Ciasne ubranie wokół bioder, ud i pośladków skutecznie przerywa proces cyrkulacji, który jest dość istoty dla naszej skóry. Oczywiście wiele osób uważa, że cellulit jest przyczyną siedzącego trybu życia. Może i coś w tym jest, jednak należy zwrócić uwagę na kobiety wysportowane, które regularnie korzystają z siłowni i uprawiają sporty, ponieważ niektóre z nich otwarcie przyznają się do tego, że mają cellulit!

Co więc można zrobić, aby pozbyć się skórki pomarańczowej?

Fajnie byłoby powiedzieć, że cellulitu można się pozbyć miło, szybko i przyjemnie, jednak niestety to nie jest takie proste. Inwazyjne metody takie jak liposukcja pozostawmy na boku, ponieważ taki zabieg jest po pierwsze bardzo drogi, a po drugie po co dokładać sobie stresu, związanego z wizytami u lekarzy specjalistów. Tanim i bezpiecznym sposobem jest naturalna walka z przeciwnikiem! Tak więc jeśli chcemy pozbyć się cellulitu powinniśmy zastosować się do kilku zasad:

- unikaj przetworzonych kwasów tłuszczowych omega 6 i oleju sojowego

- ogranicz spożycie kofeiny

- unikaj żywności i produktów, które są napompowane chemikaliami

- jedz zdrowe produkty (warzywa, nabiał, mięso)

- pij dużo wody

- śpij maksymalnie 8 godzin na dobę

- staraj się dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednie ilości kwasów tłuszczowych omega 3, które znajdują się w olejach rybnych, orzechach i oliwie z oliwek

- korzystaj z dobrodziejstw oleju kokosowego

- ćwicz regularnie, szczególnie newralgiczne partie ciała takie jak uda i pośladki

- dbaj o ciało, używaj peelingów z naturalnych składników, masuj uda i pośladki specjalnymi szczotkami i wałkami, odpowiednio nawilżaj skórę całego ciała.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama