Reklama

Jakie korzyści może przynieść stosowanie wody różanej?

Przed wiekami, róża ceniona była za piękno, ale również uważano, że ma właściwości lecznicze. Jest kwiatem uprawianym właściwie na całym świecie i używanym do perfum, uwydatniania smaku, a nawet w medycynie. Woda różana, czyli „Hydrosol” powstaje z kruszenia i destylacji płatków róży damasceńskiej, w efekcie czego powstaje olejek.

Reklama

Historia wody różanej

Odkrył i udoskonalił ją perski uczony o imieniu Awicenny. Następnie woda różana dotarła do Europy co było bardzo opłacalnym źródłem handlu dla Persów. W średniowieczu woda różana używana była do czyszczenia rąk przed jedzeniem, a lekarze przepisywali ją, by zapobiegać omdleniom oraz wzmocnić narządy wewnętrzne i serce.

Tradycyjne zastosowanie

Woda różana jest stosowana w leczeniu niestrawności i sporadycznie na zaparcia, krwawienia miesiączkowe oraz na złagodzenie zaczerwienień i obrzęków. Zwalcza ona również szkodliwe organizmy i może pomoc w dolegliwościach takich jak kaszel i podrażnienia gardła. W aromaterapii, woda różana pomaga łagodzić bóle głowy, a także uspokajać nerwy. W jednym z badań naukowych odkryto, że olejek różany pomaga utrzymać normalne ciśnienie krwi, a także zachować spokojny oddech. Wiele receptur przygotowania żywności z Chin, Indii i Bliskiego Wschodu przedstawia formy spożycia ekstraktu róży jako syropu, galaretki a nawet jako dodatku do ryżu, deserów i ciast.

Korzyści dla skóry

Woda różana dobrze tonizuje oraz nawilża skórę. Jest bezpiecznym i skutecznym środkiem dla wszystkich rodzajów skóry i pomaga utrzymać jej naturalną równowagę. Regularne stosowanie wody różanej poprawia krążenie i zapewnia wyrazistą cerę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama