Reklama

Jaki rodzaj glinki wybrać do konkretnego typu cery?

Spotkamy je dzisiaj w wielu kosmetykach, nie tylko tych przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Stały się stałym składnikiem szamponów do włosów, peelingów, a także kosmetyków do makijażu. O czym mowa? O glinkach, które od wielu lat są hitem kosmetycznym. Dzięki wysokiej zawartości minerałów mają doskonały wpływ na naszą skórę. Jednak jaki typ glinki wybrać, gdy na rynku tak wiele rodzajów? Podpowiadamy.

Słów kilka o glinkach

Glinki kosmetyczne należą do grupy tzw minerałów ilastych, czyli nawodnionych glinokrzemianów. Wydobywane są zazwyczaj ze słynnych kamieniołomów we Francji, żyznych Gór Atlas w Maroku, a także z osadów wulkanicznych popiołów w USA. Dzięki sporej zawartości minerałów wykazują one dobroczynny wpływ na naszą skórę: oczyszczają ją, wygładzają, regulują wydzielanie sebum, a także usuwają martwe komórki naskórka. Na rynku spotkamy dzisiaj różne rodzaje glinek. Każda osoba z łatwością wybierze coś odpowiedniego do swojego typu cery. Przyjrzymy się działaniu konkretnych typów glinek.

Glinka biała

Glinka biała to jeden z najbardziej delikatnych typów glinek, stąd sprawdzi się w pielęgnacji skóry wrażliwej. Nazywana jest również porcelanową i chińską. Wykazuje głębokie działanie oczyszczające i wygładzające. Stosowana regularnie wspomaga gojenie się blizn. Warto używać ją w naturalnej postaci, jak również w formie leczniczych pudrów, zasypek czy kremów. Cena białej glinki jest bardzo przystępna - za około 100 gramów zapłacimy kilka złotych.

Glinka zielona

Glinka zielona zwana jest często illite lub glinką morską. Ma ciemno lub jasnozieloną barwę i szereg dobroczynnych właściwości dla naszej skóry. Wydobywana jest w kamieniołomach we Francji oraz w Chinach. Znajdziemy w niej spore ilości krzemu, wapnia, żelaza oraz magnezu. Jej struktura jest drobnoziarnista, dlatego świetnie rozpuszcza się w wodzie. Maseczka z glinki zielonej doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i toksyn, zwęża pory i wygładza zaskórniki. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery mieszanej i trądzikowej.

Glinka bentonitowa

Glinka bentonitowa, zwana również montmorylonitem, jest bardzo popularna. Znajdziemy ją w wielu drogeriach w różnorodnych produktach. Cechują ją jasnoszara barwa oraz spora zawartość krzemu, żelaza i magnezu. Preparaty z glinki bentonitowej wykazują właściwości lecznicze i poprawiające urodę. Świetnie sprawdzą się, gdy ukąsi nas owad lub gdy chcemy szybko oczyścić twarz przed imprezą lub ważnym spotkaniem.

Glinka czerwona

Z kolei glinkę czerwoną już zdecydowanie rzadziej spotkamy w drogeriach. Przeznaczona jest głównie do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym i naczynkowej. Czerwona glinka redukuje zaczerwienienia, wygładza skórę, a także zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych. Mogą stosować ją również osoby posiadające cerę mieszaną.

Glinka fulerska

Glinka fulerska to kolejna substancja, która pomoże osobom z trądzikiem. To wszystko za sprawą jej właściwości ściągających i odtłuszczających. Zazwyczaj występuje w kolorze złamanej bieli. Jest bogata w krzem, magnez, tkanki żelaza oraz kryształki szafiru.

Jeśli chcemy skutecznie i w naturalny sposób oczyścić twarz z zanieczyszczeń, koniecznie sięgnijmy po glinkę. W dobrze zaopatrzonych drogeriach lub sklepach z naturalnymi kosmetykami z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama