Reklama

Jak zrobić tonik do twarzy z soku z ziemniaka?

Ziemniak jest najtańszym warzywem w twojej kuchni i używasz go do przyrządzenia wielu przepisów. Czy zastanawiałaś się kiedyś jak zwykły ziemniak może spowodować, że będziesz piękniejsza? Zawiera on wiele korzystnych własności dla twojej skóry i włosów. Poznaj tajemniczą moc soku z surowego ziemniaka.

Reklama

Ziemniak ma odczyn zasadowy, jest bogaty w witaminy i minerały. Zawiera dużą ilość antyoksydantów, dlatego jest on idealny dla skóry. Zwłaszcza surowy sok z ziemniaka, który zapobiega starzeniu się skóry. Nawilża, oczyszcza i dotlenia skórę. Tonując skórę zapobiega powstawaniu niepożądanych worków pod oczami.

Wszystko co trzeba zrobić, by cieszyć się właściwościami ziemniaka, to wycisnąć z niego sok. Bierzemy jednego lub kilka ziemniaków i wrzucamy do sokowirówki. Gdy jej nie posiadamy ścieramy ziemniaki na tarce i odciskamy sok. W soku maczamy wacik i przemywamy skórę. Można też zmodyfikować przepis dodając do niego sok z cytryny.

Sok świetnie tonuje skórę. Musisz wiedzieć, że sok stosuje się również na włosy. Odżywi je, nada im niesamowitej tekstury i nada połysk zmęczonym, zniszczonym włosom. Pobudzi nowe włosy do wzrostu, jeśli pojawiają się problemy z ich wypadaniem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama