Jak zrobić oczyszczającą kąpiel w zielonej herbacie?

Wiemy już wszystko o zielonej herbacie i jej działaniu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego organizmu. Jednocześnie nie ma nic lepszego na zredukowanie stresu niż ciepła kąpiel. Odprężającą i oczyszczającą kąpiel przygotujesz z z zielonej herbaty. Dowiedz się jak wziąć przyjemną i zdrowotną kąpiel we własnej wannie.

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 80g zielonej herbaty
  • 1l wody

Zielona herbata zawiera wiele witamin i minerałów, które wpłyną zbawiennie na skórę. Łagodzi i odkaża. Skóra staje się elastyczna. Przy problemach z trądzikiem, po dłuższym czasie stosowania kąpieli trądzik zanika.

W garnku zagotowujemy 1 litr wody. Po zagotowaniu wody odczekujemy, aby temperatura wody spadła i wsypujemy zieloną herbatę. Napar z herbaty musi mieć intensywny kolor i zapach.

Mocny napar z zielonej herbaty wlewamy do wanny i dolewamy wody. Woda w wannie zmieni kolor na przyjemnie zielonkawy. Do kąpieli możesz dosypać soli np. soli epsom. Zrelaksuj się podczas 20 minutowej kąpieli.

Pamiętaj, że po wyjściu z kąpieli skórę trzeba nawilżyć. Nałóż na skórę krem nawilżający, dzięki temu unikniesz wysuszonej skóry. Złuszczanie naskórka pod kąpieli też może być świetnym świetnym sposobem, by twoja skóra wyglądała gładko i jędrnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama