Reklama

Jak zrobić maseczkę z żółtka do każdego typu skóry?

Zapewne słyszałaś już o maseczkach z białka jajka. Jednak żółtko jajka też oferuje wiele korzyści pielęgnacyjnych. Jednym z nich jest, że maseczka świetnie się sprawdza na każdym typie skóry. Nawet osoby ze skórą wrażliwą. Sprawdź, jak możesz sporządzić maseczkę z żółtkiem.

Rzeczy, których potrzebujesz

* 1 żółtko jajka

* 1 łyżeczka jogurtu naturalnego

* oliwa z oliwek (dla suchej i wrażliwej skóry)

* sok cytrynowy (dla skóry tłustej)

Żółtko jajka zawiera wiele witamin i minerałów doskonałych dla skóry. Można w nim znaleźć witaminę A, łagodzącą suchą i swędzącą skórę. Witaminę B2 i B3, nawilżające i chroniące komórki przed wolnymi rodnikami. Także cynk spowalniający proces starzenia się skóry i stosowany w leczeniu pryszczy i trądziku.

Umyj jajko i oddziel żółtko od białka. Białko włóż do lodówki i wykorzystaj je do pieczenia.

Zamieszaj ze sobą żółtko i jogurt. Jeśli twoja skóra jest tłusta i wrażliwa dodaj parę kropel oliwy z oliwek. Gdy jesteś posiadaczką cery tłustej dodaj parę kropel soku z cytryny.

Po zmieszaniu otrzymasz lekko żółtą miksturę. Po umyciu twarzy nałóż pierwszą warstwę maseczki na skórę twarzy. Po 5 minutach nałóż kolejną, a po kolejnych 5 minutach połóż 3 warstwę. Zmyj maseczkę z twarzy, gdy wyschnie. Maseczka jest bardzo delikatna, możesz ją stosować codziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama