Reklama

Jak zrobić maseczkę z oleju kokosowego i sody na trądzik?

W przeciwieństwie do wydawania mnóstwa pieniędzy na kosmetyki, które nie działają, możesz zrobić naturalny krem w domu. Taki krem sporządzisz używając tylko dwóch składników: olej kokosowy i sodę oczyszczoną. Z pewnością masz je w domu. Połączone ze sobą świetnie się sprawdzają w leczeniu trądziku, zaczerwienieniach skóry, spłycania blizn oraz usuwaniu brudu, tłuszczu i martwego naskórka. Ostateczny rezultat jest niesamowity. Sprawdź i przekonaj się. <iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2385015&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Rzeczy, których potrzebujesz

  • olej kokosowy
  • soda oczyszczona

Nim przygotujesz maseczkę w domu, określ jaki masz typ skóry. Dla wrażliwej skóry użyj olej kokosowy w stosunku 2:1 do sody oczyszczonej. Jeżeli twoja skóra potrafi wiele znieść i chcesz złuszczyć swoją skórę zastosuj stosunek 1:1 sody i oleju kokosowego.

Wszystko co trzeba zrobić to połączyć ze sobą odpowiednie proporcje sody i oleju kokosowego. Po uzyskaniu jednolitej masy nałóż maseczkę na skórę, mokrą lub suchą. Maseczkę możesz zostawić na parę minut by uzyskać głębszy efekt oczyszczania lub zmyj ją od razu po nałożeniu.

Zmyj maseczkę z ciepłą wodą, ścierając ją okrągłymi ruchami. Najlepiej maseczkę jest przygotowywać na świeżo niż przechowywać ją na następny raz. Wypróbuj te prostą, tanią i efektywna maseczkę. Naprawdę warto.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama