Reklama

Jak zrobić maseczkę przeciwzmarszczkową z wina?

Codziennie nasza skóra narażona jest na wiele nieprzyjaznych czynników, zanieczyszczenie powietrza, codzienny makijaż, promienie UV. Wiele z nich negatywnie wpływa na jej stan i kondycję. Zmarszczki, których dopiero co nie było, pojawiają się nagle. Po ciężkim dniu, w wolnej chwili przygotuj skórze zastrzyk witamin, które wygładzą zmarszczki. Pozwól skórze wchłonąć zbawienne składniki, podczas gdy ty będziesz rozkoszować się lampką wina.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

* 2 łyżki wina białego lub czerwonego

* garść winogron

* 1 łyżka białej glinki

* 1 łyżeczka miodu

Rosweratrol to związek, który znajduje się w czerwonych winogronach i winie. To cudowny związek działający przeciw starzeniu się skóry. Antyoksydanty, które też tam znajdziemy, naprawią uszkodzenia skóry spowodowane promieniami UV i zanieczyszczeniem powietrza.

Zmieszaj glinkę, miód i wino w miseczce, lecz nie metalowej. Pamiętaj, że glinka wyciąga jony metalu z metalowych przedmiotów, które następnie możesz przenieść na skórę.

Wyciśnij parę winogron, aby dodać odrobinę świeżego soku. Zmieszaj wszystko razem do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji. Jeżeli mikstura jest zbyt gęsta dodaj odrobinę wina.

Nałóż powstałą pastę na twarz i szyję, unikając okolic oczu. Zrelaksuj się i pozwól maseczce działać przez 10-15 minut. Spłucz letnią wodą i nałóż krem nawilżający.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama