Reklama

Jak zrobić maseczkę nawilżającą skórę dłoni?

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Lecz nie każdej przedstawicielce płci pięknej udaje się zachować oryginalne piękno dłoni. Częsty kontakt ze środkami czystości, zmiany hormonalne, działanie światła ultrafioletowego, wszystko to przyczynia się do przedwczesnego starzenia się i nadmiernej suchości skóry rąk. Dziś podzielimy się z tobą przepisem na maseczkę przywracającą skórze dłoni piękno.

Reklama

Maseczka ta jest doskonałą alternatywą dla kosztownych zabiegów w salonach kosmetycznych. Skutecznie zwalcza zmarszczki, drobne pęknięcia skóry oraz rozjaśnia plamy pigmentowe. Zaczynamy, przygotowanie maseczki.

Produkty, które będą potrzebne do sporządzenia maseczki: płatki owsiane, śmietana, wrzątek oraz oliwa z oliwek. Wsyp płatki owsiane do wrzątku w proporcji 1:1 i pozostaw do zaparzenia się płatków. Gdy płatki spęcznieją dodaj jedną łyżkę kwaśnej śmietany i taką samą ilość oliwy z oliwek. Następnie wszystko dokładnie wymieszaj.

Rozprowadź masę na skórze dłoni i nałóż foliowe rękawiczki. Maseczkę trzymaj na dłoniach przez 15-20 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą. Wykonywanie tej procedury zaleca się 2 razy w tygodniu. Po zastosowaniu tej maseczki skóra staje się miękka i elastyczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama