Reklama

Jak zrobić maseczkę na paznokcie z oliwy i cytryny?

Łamliwe, rozdwajające się lub miękkie paznokcie sprawiają, że nie możesz zapuścić długich i pięknych pazurów? Najczęściej takie objawy są wynikiem braku witamin. Warto odżywiać paznokcie, aby były zdrowe, twarde i wytrzymałe. Oczywiście w aptekach i drogeriach znajdziesz różnorodne odżywki, które pomogą w kłopotach z pazurkami, ale nie musisz wydawać pieniędzy na chemiczne środki. W domu masz dwa, pochodzące z natury składniki, które świetnie wpływają na paznokcie — oliwę z oliwek i cytrynę. Jak zrobić maseczkę na paznokcie z oliwy i cytryny?

Reklama

Domowa maseczka na paznokcie z oliwy i cytryny

Domowa maseczka na paznokcie z oliwy i cytryny to nieskomplikowana kuracja, która odżywia paznokcie. Oliwa z oliwek zawiera witaminę E, będącą naturalnym antyoksydantem. Usuwa szkodliwe dla skóry i paznokci wolne rodniki oraz poprawia funkcje ochronne pazurków. Oliwa natłuszcza, dzięki czemu skórki stają się miękkie, a paznokcie bardziej elastyczne, co zapobiega złamaniom. Dlatego warto stosować ją także przed malowaniem paznokci — odsunięcie skórek będzie wówczas o wiele łatwiejsze. 

Cytryna jest z kolei bogatym źródłem witaminy C, ma także właściwości wybielające, toteż rozjaśni płytkę paznokcia. Zdrowe pazurki powinny elastyczne, aby nie ulegały łatwo złamaniom, ale jednocześnie ich płytka musi być twarda, by dobrze spełniała swoje ochronne funkcje. Elastyczność nada paznokciom oliwa z oliwek, natomiast cytryna sprawi, że ich płytka stanie się twardsza. Odżywione paznokcie będą miał także mniejszą tendencję do rozdwajania się.

Jak zrobić maseczkę na paznokcie z oliwy i cytryny?

Do przygotowania maseczki będziesz potrzebować niewielkiej miseczki, ⅓ szklanki oliwy, łyżeczkę soku z cytryny. Wszystkie składniki razem zmieszaj. Następnie zanurz paznokcie w kąpieli na około piętnaście minut. Po tym czasie wetrzyj oliwę w płytkę paznokcia i otaczającą go skórę, a nadmiar maseczki spłucz chłodną wodą. 

Jeśli nie masz czasu na piętnastominutową kąpiel paznokci, maseczkę możesz wetrzeć w płytkę paznokcia. Ważne jednak, by powtarzać ten zabieg regularnie. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama