Reklama

Jak zregenerować dłonie po oparzeniach i skaleczeniach?

Przesuszonym od nadmiernego mycia, bezustannie narażonym na skaleczenia czy oparzenia i skłonnym do przebarwień dłoniom rutynowa higiena czy pielęgnacja nie wystarczy. Aby powróciły do dawnej formy i prezentowały się bez zarzutu, potrzebna jest regularna i kompleksowa regeneracja. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów i domowych środków przywrócić dłoniom ładny wygląd. Zdradzamy też, jak dzięki babce lancetowatej szybko wyleczyć skaleczenie i jak przy pomocy ogórka lub sody oczyszczonej pozbyć się śladów po oparzeniu.

Reklama

Kuracja na przesuszone nadmiernym myciem dłonie

Nadmierne mycie dłoni i narażanie ich na działanie środków chemicznych - rozmaitych płynów do mycia naczyń, proszków i płynów do prania - powoduje trwałe przesuszenie skóry. Jeśli ty też zmagasz się z podobnym problemem i chcesz zregenerować swoje dłonie, zastosuj w pełni naturalne kuracje.

Suche dłonie a siemię lniane

Ulgę twoim dłoniom przyniesie kąpiel w siemieniu lnianym. Nie tylko świetnie nawilży skórę, ale przywróci jej elastyczność.

Potrzebne składniki:

4 łyżki siemienia lnianego

4 łyżki płatów nagietka

Sposób przygotowania:

Siemię lniane i płatki nagietka pogotuj w naczyniu przez około trzydzieści minut. Następnie wystudź. Mocz dłonie w mieszance co najmniej piętnaście minut. Zabieg stosuj raz w tygodniu - aż suchość dłoni ustąpi.

Pasta z gęsiego smalcu a suche dłonie

Potrzebne składniki:

100 g smalcu gęsiego

10 ml oleju rycynowego

Sposób przygotowania:

Smalec połącz z olejem rycynowym. Gotową mieszankę wsmaruj w umyte dłonie - rano i wieczorem. Różnice odczujesz już po kilku dniach stosowania.

Kuracja na przebarwienia na dłoniach

Jeśli na twoich dłoniach pojawiły się brzydkie przebarwienia, możesz wykorzystać specjalną maseczkę z żółtka, mleka i ziemniaka oraz nalewkę z chrzanu.

Maseczka ziemniaka, mleka i żółtka

Potrzebne składniki

Ziemniak

Żółtko

2 łyżki mleka

Sposób przygotowania:

Ugotuj ziemniaka,ostudź go i ugnieć widelcem. Dodaj do niego żółtko i mleko. Składniki starannie wymieszaj. Maseczkę nałóż na dłonie. Trzymaj kwadrans i zmyj letnią wodą.

Nalewka chrzanowa a dłonie

Potrzebne składniki

Korzeń chrzanu

1/2 szklanki spirytusu salicylowego 2 proc.

1/2 szklanki przegotowanej wody

Sposób przygotowania:

Korzeń chrzanu zetrzyj na tarce, zalej go spirytusem salicylowym i przegotowaną wodą. Odstaw na tydzień. Gotową nalewką przemywaj skórę dwa razy dziennie.

Kuracja na poparzenia na dłoniach

Jeśli zaobserwowałaś, że na twoich dłoniach pojawiły się ślady po gorących garnkach lub słoikach, które dotknęłaś w pośpiechu albo przez nieuwagę, zastosuj kuracje na bazie sody oczyszczonej, zielonego ogórka lub okładów z rumianku.

Soda oczyszczona a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki:

2 łyżki sody oczyszczonej

2 łyżki wody

Sposób przygotowania:

Sodę oczyszczoną zmieszaj z wodą - aż uzyskasz konsystencję pasty. Nałóż specyfik na oparzenia na skórze i pozwól mu działać przez co najmniej piętnaście minut. Stosuj na pęcherze, które często pojawiają się na skórze dłoni.

Ogórek zielony a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki:

1/2 ogórka zielonego

Sposób przygotowania:

Połówkę ogórka zetrzyj na tarce. Powstałą maseczkę przyłóż do zmienionej chorobowo skóry i pozwól jej działać przez co najmniej trzydzieści minut. Naturalny preparat stosuj na skórę codziennie, aż ślady po oparzeniu znikną.

Rumianek a oparzenia na dłoniach

Potrzebne składniki

1 torebka rumianku

Szklanka wody

Na skórę, na której pojawiły się ślady po oparzeniach, możesz zastosować napar z rumianku.Namocz w nim gazik i przemywaj nim skórę dłoni pięć-sześć razy dziennie.

Kuracja na skaleczenia na dłoniach

Jeśli na na twojej skórze pojawiły się skaleczenia, twoim dłoniom pomogą powrócić do dawnej formy kuracje oparte na babce lancetowatej, cebuli i miodzie.

Babka lancetowata a skaleczenie na dłoniach

Potrzebne składniki:

4 liście babki lancetowatej

Sposób przygotowania:

Liście babki lancetowatej umyj i rozgnieć. Pastę przyłóż do skóry, na której pojawiły się skaleczenia i zawiń bandażem. Specyfik nakładaj codziennie, aż skaleczenia się wygoją.

Cebula a skaleczenie na dłoniach

Potrzebne składniki:

Pół cebuli

Łyżka wody

Sposób przygotowania:

Zetrzyj połówkę cebuli na tarce, zmieszaj z łyżką wody. Nałóż na skórę dłoni. Owiń gazą. Pastę nakładaj raz dziennie.

Miód a skaleczenie na dłoniach

Posmaruj zranione miejsce cienką warstwą miodu. Poczekaj aż się wchłonie. Stosuj na skaleczoną skórę dwa-trzy razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama