Reklama

Jak zlikwidować pieczenie stóp?

Pieczenie stóp to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Najczęściej pojawia się latem, kiedy podczas upałów nosi się nieprzewiewne buty. Niestety, pieczenie stóp może mieć różne podłoże: czasami wynika z przemęczenia, ale może być również wynikiem infekcji grzybiczej, a także postępującej neuropatii cukrzycowej, czy powstać wskutek zespołu niespokojnych nóg, obecności nagniotków i modzeli lub niewydolności żylnej. Gdy pieczenie stóp jest związane z chorobą, koniecznie trzeba podjąć leczenie. Na szczęście można zastosować domowe sposoby, które ulżą pieczeniu stóp i ułatwią normalne funkcjonowanie.

Orzeźwiająca kąpiel stóp


Jeśli borykasz się z piekącymi stopami, zapewnij im odżywczą kąpiel. Na początku wystarczy umieścić je w gorącej i zimnej wodzie. Najpierw nalej do miski tę pierwszą i włóż do niej stopy na trzy minuty, po czym przełóż je do chłodnej. Powtarzaj tak trzy razy - zabieg ten poprawi ukrwienie stóp oraz złagodzi pieczenie, zwłaszcza te występujące po ciężkim dniu. Poza tym to dobra technika relaksująca, ponieważ naturalnie skurcza i rozluźnia mięśnie.

Masaż z oliwy

Oliwa jest jednym z najzdrowszych tłuszczów używanych w kulinariach. W przeszłości była również stosowana jako naturalny środek pielęgnacyjny. Wszystko to zasługa nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także witaminie E (zwanej "witaminą młodości"), które zaliczana jest do naturalnych przeciwutleniaczy. Nie tylko łagodzi stan zapalne, ale również działa korzystnie na skórę. Jeśli cierpisz z powodu piekących stóp, wystarczy, że podgrzejesz oliwę (ale tylko odrobinę) i wmasujesz w skórę przez 10 minut.

Tymianek

Tymianek jest ziołem, który często wykorzystywany jest do przygotowywania różnorodnych potraw.  Znany jest także ze swoich leczniczych właściwości. Zawiera tymol, środek, któremu przypisuje się łagodzenie bólu i stanów zapalnych, a także działanie dezynfekujące. Jak wykorzystać tymianek do złagodzenia pieczenia stóp? Wystarczy kilka gałązek świeżego tymianku wrzucić do miski, zalać wrzącą wodą i przykryć na kilkanaście minut, aż odrobinę ostygnie. Następnie włożyć do mieszanki stopy i trzymać je minimum przez 20 minut.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama